Opäť sme zachovali tradíciu a v prvý júnový týždeň žiaci z našej SOŠ obchodu a služieb Samuela Jurkoviča v Bratislave strávili športový týždeň v južných Čechách na Šumave, neďaleko Českých Budějovíc.
Športovo-relaxačný týždeň je realizovaný SOŠ obchodní České Budějovice. Okrem našich 11 žiakov sa turistického pobytu zúčastnili aj 24 žiaci zo strednej školy z Českých Budějovíc. Spolu sme vytvorili jednotnú partiu. 

Počas týždňa mnohí z nás prekonali samých seba a hneď prvý deň zvládli 60 km cykloturistiku popri Schwarzenberskom kanáli. Už na ďalší deň sme sa vybrali spoznávať Šumavu z kanoe pri splave rieky Vltava. Splavovali sme sa cez obce Pěkná, Ovesná, Nová Pec až k jazeru Lipno. Aj tento rok žiaci veľmi úspešne reprezentovali našu školu v orientačnom behu po šumavských lesoch. Na treťom mieste sa umiestnilo družstvo zo Slovenska v zložení David Kľúčik a Jozef Aksamít. Poslednou absolvovanou športovou aktivitou bola turistika po Medvedej stezke, kde sme mohli vidieť neuveriteľné prírodné krásy.