Novou riaditeľkou Úradu BSK sa od augusta stane Patrícia Mešťan. Tá nahradí Mariána Viskupiča, ktorý sa rozhodol uplatniť svoj mandát v NR SR.

Touto cestou chcem poďakovať odchádzajúcemu riaditeľovi úradu Mariánovi Viskupičovi za dvadsať mesiacov tvrdej práce. Pustil sa do nej od prvého dňa srdcom a dušou. Verím, že sa rovnako kvalitne zhostí úlohy poslanca NR SR. V Patrícii Mešťan sme našli skvelého nástupcu. Vzhľadom na jej doterajšie pracovné skúsenosti verím, že sa tejto výzvy chopí najlepšie, ako vie,“ predstavil zmeny, ktoré čakajú Úrad Bratislavského samosprávneho kraja v polovici leta župan Juraj Droba.

Ing. Patrícia Mešťan, MA je v súčasnosti poradkyňou župana Juraja Drobu a členkou predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy. Titul MA získala na University of Birmingham vo Veľkej Británii v odbore Medzinárodné vzťahy, magisterský titul na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Dlhodobo pôsobila v súkromnom aj verejnom sektore na vedúcich pozíciách. Naposledy pôsobila vo verejnom sektore ako Generálna tajomníčka Ministerstva životného prostredia SR.

RNDr. Marián Viskupič bol menovaný Riaditeľom úradu BSK 5. 12. 2017. Po eurovoľbách a odchode dvoch poslancov za stranu Sloboda a solidarita do europarlamentu sa rozhodol uplatniť svoj mandát poslanca NR SR.