Bratislava otvorila Prϋger-Wallnerovu záhradu

1332

Príďte sa pozrieť do Prϋger-Wallnerovej záhrady. Po novom je záhrada otvorená nielen cez víkend, ale každý deň.

Tento 2,5 hektárový zarastený zelený priestor sa hlavnému mestu Bratislava podarilo sfunkčniť a aktuálne ho ďalej upravuje a oživuje, a to aj vďaka Nadácii VÚB banka, pre ktorú sú témy životného prostredia, ekologickej udržateľnosti a biodiverzity prioritné. Záhrada bude pre verejnosť otvorená počas apríla až septembra od 8:00 do 20:00 a v mesiacoch október až marec od 8:00 do 18:00.

Záhrada bude pre verejnosť otvorená počas apríla až septembra od 8:00 do 20:00 a v mesiacoch október až marec od 8:00 do 18:00.

Areál Prϋger-Wallnerovej záhrady znovu ožíva ako modelový príklad jedinečnej prírodnej záhrady s mokraďou, priestormi na oddych, ale aj na šantenie a jeho súčasťou je aj časť pre komunitnú záhradu či permakultúrne pestovanie. Už teraz je tento areál príjemným priestorom na oddych, či túlanie sa chodníčkami a objavovanie mokradí tejto jedinečnej prírodnej záhrady.

Nie je to však finálny stav. Na prácach v Prϋger-Wallnerovej záhrade mesto pokračuje. V týchto dňoch začína so stavebnými prácami na historických skleníkoch a tiež na komunitnom domčeku, ktorý bude slúžiť ako ekocentrum pre deti, školákov a na rôzne školské a mimoškolské aktivity.

Viac informácií o aktuálnom dianí a aktivitách nájdete na www.prugerka.sk.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR; Foto: Marek Velček; Staré Mesto