Úvod Spoznajte kraj

Spoznajte kraj

Spoznajte Bratislavský kraj

Bratislavský kraj je miesto, kde na relatívne malom území nájdete takmer všetko: krásnu prírodu, výborné pracovné príležitosti, atraktívne miesta na oddych, bohatú históriu, ale aj unikátne kultúrne a architektonické pamiatky. A ešte čosi navyše: Všetko je doslova na skok!

Odporúčame navštíviť

Bratislavský hrad

Monumentálny Bratislavský hrad týčiaci sa nad Dunajom je neodmysliteľnou súčasťou krajinnej scenérie Bratislavy.

Hrad Devín

Po Keltoch, od 1. do 4. storočia, sa stal Devín súčasťou hraničného obranného systému Limes Romanus. V 9. storočí tu nechal knieža Rastislav vybudovať mohutnú veľkomoravskú pevnosť.

Plavecký hrad

Plavecký hrad bol postavený pravdepodobne ako kráľovská pohraničná pevnosť v 13. storočí.

Galéria moderného umenia Danubiana

Necelých 20 kilometrov južne od centra Bratislavy na cípe polostrova v strede mohutného toku Dunaja sa nachádza jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia.

Aquapark Senec

Čo tak ísť si s deťmi zaplávať a vyjašiť sa na toboganoch? Aquapark Senec ponúka množstvo krytých aj vonkajších bazénov, v ktorých si spolu s deťmi môžete zaplávať, zrelaxovať...

Pútnický areál Marianka

Marianka je známe pútnické miesto, ktoré leží na juhozápadnom okraji Malých Karpát na ich styku s južnou časťou Záhorskej nížiny šesť kilometrov juhovýchodne od Stupavy.

Rozhľadňa Veľká Homoľa

Veľká Homoľa je najvýraznejší vrch na juhovýchodnej strane Pezinských Karpát. Kruhový výhľad z turistickej rozhľadne umožňuje za dobrého počasia vidieť takmer celé...

Elesko - Zoya Museum

Programovo vyhradená zberateľská a výstavná činnosť múzea je sústredená na slovenské umenie po druhej polovici 20. storočia, ale aj na umenie zo zahraničia.

Informácie o kraji

Aktuality

viac