Kam na strednú?

Pomôcť s výberom strednej školy na základe aplikácie? Jasné!
Vyplň krátky, odborníkom overený dotazník a zisti, ktorá stredná je práve pre teba!

Dotazník

Vyplňte si presný a krátky dotazník, ktorý zvládne naozaj každý

Mapa škôl

Zobrazte si mapu stredných škôl
v Bratislavskom kraji

Zoznam škôl

Prezrite si zoznam škôl
v Bratislavskom kraji podľa odvetví

Na vytvorení aplikácie Kam Na Strednú pracoval štrnásťčlenný tím firmy Halo-Ware vytvorenej pre projekt JA Firma zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Hálovej 16 v Bratislave, ktorej zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. 

O aplikácií Kam Na Strednú nám toho viac prezradili traja z nich Marek Šmogrovič, Dominik Daniel a Viktor Nagy:

„Keď sme sa rozhodovali kam na strednú, mali sme k dispozícií len brožúrky a odporúčania kamarátov alebo známych. Na internete toho veľa k dispozícií nebolo a nám napadlo, že by sme mohli vytvoriť aplikáciu, ktorá by vyhodnotila vstupné údaje, záujmy, nadania a rôzne iné preferencie. Vo výsledku aplikácie by bol výstup v podobe vhodnej oblasti štúdia na strednej škole s ponukou stredných škôl v Bratislavskom kraji. Tak vznikla aplikácia Kam Na Strednú, ktorá je zatiaľ dostupná na stránke bratislavskykraj.sk/kamnastrednu a ako aplikácia vo všetkých zariadeniach s operačným systémom Android.“

Marek Šmogrovič

Dominik Daniel

Viktor Nagy

Aplikácia Kam Na Strednú pomôže študentovi základnej školy rozhodnúť sa, na akú strednú školu by mal ísť podľa jeho záujmov, záľub, nadaní a iných preferencií. Používateľ aplikácie po zodpovedaní otázok dostane vo výsledku vhodné oblasti štúdia na strednej škole, ktoré sa zobrazia v prehľadnom grafickom prostredí s percentuálnou zhodou jednotlivých oblastí. 

Následne si môže používateľ aplikácie na interaktívnej mape pozrieť, kde sa školy nachádzajú, aké majú študijné odbory a čo všetko svojim študentom ponúkajú. Každá škola na interaktívnej mape obsahuje tiež www stránku školy, na ktorú sa môžete rýchlo a jednoducho prekliknúť, aby ste sa dozvedeli kompletné informácie o škole alebo študijných odboroch. 

Fotogaléria

Prejsť na obsah