Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

BALET GALA – Divadlo Aréna

22. februára 2023 o 19:00

14€
Balet Gala
Koncert majstrovských klasických a moderných choreografických diel v podaní sólistov a tanečníkov baletu Charkivského národného divadla opery a baletu Mykoly Lysenka / Schid Opera.
História baletného súboru SCHID OPERA má takmer sto rokov. Vznikol v roku 1925. Keď sa 3. októbra v Charkove, vtedajšom hlavnom meste Ukrajiny, otvorilo prvé ukrajinské divadlo opery a baletu, hneď v prvých dňoch uviedlo choreografické predstavenia. Mnoho rokov bola skupina považovaná za jednu z najsilnejších v krajine.
Posledné desaťročie bolo obdobím rýchleho rastu baletného súboru, čo umožnilo vznik veľkolepých a technicky zložitých inscenácií v jeho repertoári. Tanečníci sa museli naučiť tancovať vo vode a zvládnuť techniky, ktoré hraničili s kaskadérskymi kúskami. To všetko prispelo k rozvoju fyzickej formy umelcov a umožnilo im stanoviť si nové ciele. Umeleckou riaditeľkou súboru je v súčasnosti zaslúžilá umelkyňa Ukrajiny, Antonina Vasylieva. Práve ona vytvorila efektný program Galakoncertu. Striedajú sa v ňom lyrické epizódy s ohnivými, žiarivými číslami, ktoré neustále udržiavajú pozornosť publika. Sólové choreografické kompozície, technicky dokonalé a emóciami nasýtené ansámble, či pôsobivé masové scény vyvolávajú u publika búrlivé emócie.
Od apríla 2022 je baletný súbor SCHID OPERA na humanitárnom turné Európska cesta, ktorého cieľom je vyzývať občanov EÚ k jednote a podpore Ukrajiny počas vojenskej agresie Ruskej federácie.
Na Ukrajine aj v zahraničí sa umelci snažia svojim umením pozdvihnúť duch armády, povzbudiť krajanov a hovoriť pravdu o vojne Ruska proti Ukrajine.
Ukrajinské hudobné skupiny, speváci a iní umelci organizujú charitatívne koncerty na podporu ukrajinských ozbrojených síl a vojnou zasiahnutých Ukrajincov po celom svete. Zahraničné hviezdy, herci, hudobníci, speváci či básnici sa spájajú s ukrajinskými umelcami.
Výťažok z týchto vystúpení ide na pomoc Ukrajine a na podporu samotných ukrajinských umelcov.
Podrobný program koncertu BALET GALA nájdete na stránke www.divadloarena.sk
Dôležitá informácia:
Pri kúpe vstupenky v pokladni DPOH, získajú ukrajinskí diváci 50% zľavu z ceny vstupenky. Ukrajinské deti do 6 rokov získajú vstupenku ZADARMO.

Podrobnosti

Dátum:
22. februára 2023
Čas:
19:00
Cena:
14€
Udalosť Značky:
, , , , , ,
Webstránka:
https://divadloarena.sk/sk/predstavenia/balet-gala-2023

Organizátor

Divadlo Aréna
Phone
+421 917 947 944
Email
pokladna@divadloarena.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

DPOH
Laurinská 20
Bratislava, 81101
+ Google Map