Staré Mesto prišlo s inovatívnym nápadom ako vyriešiť zle parkujúce autá

1284

Odťahovanie zle parkujúcich vozidiel z komunikácií III. a IV. triedy, ktoré sú v správe bratislavského Starého Mesta, je dlhodobým problémom.

Ťažkosti mestskej časti spôsobuje predovšetkým nedostatok vhodných lokalít, kam by boli autá odtiahnuté a tiež finančná nákladnosť ich prenájmu.

Vedenie mestskej časti v spolupráci s Technickými službami Starého mesta, ktoré majú odťahy zabezpečovať prišlo s inovatívnym nápadom, ako tento problém vyriešiť.

Zle parkujúce auto by bolo odtiahnuté na najbližšie voľné verejné, teda nie rezidenčné miesto. Mestská polícia by následne na vozidlo namontovala zabezpečovacie zariadenie a po zaplatení pokuty by bol majiteľ informovaný, kde jeho auto stojí.

Vedenie mestskej časti však zdôrazňuje, že v tejto chvíli ide len o návrh, ktorý bol zatiaľ predostretý iba na stretnutí s poslancami. Poslanci ho prijali so záujmom a vyjadrili snahu preveriť jeho realizovateľnosť.

Súčasťou „staromestského odťahového systému“ by mohla byť aj aplikácia, prostredníctvom ktorej by priestupca mohol zaplatiť pokutu online a zistiť miesto, kde jeho vozidlo stojí. 

Zdroj: Staré Mesto