18. ročník Detskej Univerzity Komenského 2020 – live online

1136

Divadlo Aréna pripravilo 18. ročník Detskej Univerzity Komenského. Vzhľadom na súčasnú situáciu, súvisiacu s koronavírusom, Detská Univerzita Komenského svoju „dospelosť“ oslávi s deťmi trochu inak, ale nezabudnuteľne – online prostredníctvom živého streamovania.

Detskú Univerzitu Komenského (DUK) organizuje Divadlo  Aréna v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave, združením Maxa Reinhardta a reklamnou agentúrou Commercium. Priazni detí sa DUK teší už od roku 2003. Počas letných prázdnin tak môžu deti vo veku od 9 do 14 rokov objavovať a spoznávať nové témy formou vysokoškolských prednášok. Prednášajúcimi sú univerzitní profesori, docenti a vedeckí pracovníci, ktorí svoje prednášky vždy prispôsobujú veku detí. Od roku 2012 sa formou online štúdia, aj vďaka IT spoločnosti DATALAN,  ktorá je partnerom DUK Online, dostávajú prednášky DUK aj k študentom, ktorí sa nemôžu zúčastniť denného štúdia. Pre denných študentov DUK bol okrem prednášok, každoročne pripravený aj sprievodný program vo forme exkurzií a workshopov. Tento rok je to však inak. Pandémia COVID-19, s ktorou stále bojuje celý svet, sa dotkla aj organizovania tohtoročného 18. ročníka DUK.

Detská Univerzita Komenského 2020 – LIVE ONLINE

Vzhľadom na situáciu spôsobenú koronavírusom, na ktorú nikto z nás tak skoro nezabudne, sa Divadlo Aréna tentokrát rozhodlo zorganizovať DUK len online, prostredníctvom živého streamovania. Prednášky budú zamerané na momentálne aktuálne témy súvisiace s pandémiami, vírusmi či imunitou. Najviac prednášok tohto ročníka prinesú študentom vedci z Univerzity Komenského. Budú sa týkať oblastí virológie, mikrobiológie, vzdelávania, práva a histórie. Okrem nich budú deti vzdelávať aj odborníci zo Slovenskej akadémie vied či Univerzity M. Bela v Banskej Bystrici.

Detská Univerzita Komenského 2020 live online, bude aj v tomto roku prebiehať počas letných mesiacov júl a august. Hlavný program tvorí 9 zaujímavých prednášok, ktoré budú môcť registrovaní študenti sledovať z pohodlia svojho domova naživo online na stránke www.duk.sk. Podmienkou získania absolventského diplomu je nielen live sledovanie videoprednášky, ale aj absolvovanie skúšobných online testov, ktoré pre deti pripravila spoločnosť DATALAN a nájdu ich na www.dukonline.sk

Detskú Univerzitu Komenského 2020 live online, ktorá sa začne v stredu,
1. júla 2020 o 11.00 hod., otvorí svojou prednáškou minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Mgr. Branislav Gröhling.

Záujemcovi o online štúdium na DUK 2020 live online sa môžu registrovať na stránke www.duk.sk až do 19. júla 2020. Štúdium DUK 2020 live online je bezplatné a počet študentov nie je obmedzený. Podmienkou je prístup na internet a vek študenta od 9 do 14 rokov. Okrem diplomov, ktoré získajú úspešní študenti, sú pre deti pripravené rôzne zaujímavé darčeky. Napríklad prvých 340 prihlásených študentov bude mať možnosť získať ako darček – tričko a rúško s logom DUK 2020.

Viac zaujímavých informácií o priebehu a podmienkach štúdia DUK 2020 live online sa dozviete na tlačovej konferencii, ktorá sa bude konať dňa 29. 6. 2020 o 11.00 hodine v Divadle Aréna a na webovej stránke: www.duk.sk.