Úvod Samospráva Vocalatté spája hudobné svety v Stupave

Vocalatté spája hudobné svety v Stupave

16
Vocalatté spája hudobné svety v Stupave

Súčasťou tohtoročného MAZEL TOV festivalu bude mimoriadny letný koncert bratislavského speváckeho zboru Vocalatté, ktorý sa uskutoční v Synagóge v Stupave dňa 20. júna 2025 o 19:00. Podujatie sľubuje jedinečnú hudobnú fúziu svetových melódií a popových hitov.

„Sme nadšení, že môžeme ako súčasť festivalu predstaviť našu jedinečnú hudobnú zmes, ktorá spája melódie z celého sveta,“ uviedol zborový dirigent, ktorý je jedným z bývalých členov zoskupenia založeného v roku 2011 na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Koncert bude nezabudnuteľnou príležitosťou pre široké publikum – od najmenších po starších poslucháčov. Na koncerte zazniejú a cappella úpravy i piesne sprevádzané menšou kapelou. Okrem svetoznámych hitov skupín ABBA a Queen sa poslucháči môžu tešiť aj na piesne z Francúzska, Talianska, Afriky a Blízkeho východu.

Spevácky zbor Vocalatté, zložený prevažne z mladých nadšencov hudby, ktorí kedysi spolu študovali, pôsobí na hudobnej scéne už 14 rokov. „Naše vystúpenia sú vždy plné energie a radosti zo spevu. Veríme, že to naši poslucháči vždy pocítia,“ dodal jeden z členov súboru. Práve táto radosť a zápal pre hudbu sú hlavnými motivátormi všetkých členov zboru, ktorí sa stále snažia napredovať a zdokonaľovať vo svojich výkonoch.

Toto hudobné podujatie ponúka nielen hudobný zážitok, ale je aj príležitosťou na kultúrne obohatenie a medzikultúrny dialóg. Festival je podporovaný partnerstvom so spoločnosťou JEWROPE n.o., čo otvára okno do mnohých hudobných svetov a vytvára priestor pre ich prelínanie.

Letný koncert v Stupave je jedinečným lákadlom pre miestnych i návštevníkov a príležitosťou vychutnať si krásu spevu v exkluzívnom prostredí historickej synagógy. Tešíme sa na vašu účasť a na to, že spoločne prežijeme nezabudnuteľný večer plný hudobných prekvapení a emócií.

Zdroj: Stupava