Absolventi našich škôl – Adriana Popluhárová – Osobná trénerka a výživová poradkyňa

1491

Nedávno sme zaviedli rubriku úspešní študenti našich škôl. Vzhľadom na pozitívny ohlas od našich absolventov sme sa v nej rozhodli pokračovať. Radi by sme prostredníctvom nej pomohli mladým nájsť si strednú školu.

V každom čísle mesačníka vyberieme jednu župnú školu a 3 – 4 študentov, ktorým položíme pár otázok. V tomto článku nájdete rozhovor s absolventkou zo SOŠ gastronómie a hotelových služieb Adrianou Popluhárovou, ktorá pôsobí ako osobná trénerka a výživová poradkyňa.

Prečo ste sa rozhodli pre svoje povolanie a ako dlho sa mu venujete?

Svoje povolanie osobnej trénerky a výživovej poradkyne sa pre mňa stalo nielen povolaním, ale aj koníčkom, poslaním a celoživotný štýlom. Prišlo náhodne a myslím, že tak to malo byť. Moja práca ma baví a zároveň napĺňa. Venujem sa jej už 13 rokov od skončenia strednej školy.

Pomohla vám absolvovaná SOŠ gastronómie a hotelových služieb v praxi? Ak áno, v čom vidíte jej najväčší prínos?

Určite áno, moja stredná škola mi pomohla najmä čo sa týka vedomostí do praxe. Veľa z nich využívam denne. Napríklad potraviny, s ktorými pracujem, dôkladne poznám, pričom všetok základ mám zo školy.

Vyštudovala som odbor pracovník marketingu. Všetky predmety, ktoré sme mali, pre mňa boli a sú veľmi prospešné.

Čo je podľa vás kľúčom k úspechu?

Kľúčom k úspechu je podľa mňa: cieľ, cesta, tvrdá práca, čas, veriť v seba a robiť to, čo človeka napĺňa.

Prvoradé je byť spokojný sám so sebou. Nájsť to, v čom je človek dobrý a zároveň ho to aj baví. Pravidelne sa vzdelávať a zlepšovať vo svojom odbore. Prekonávať svoje hranice a životné prekážky. A hlavne sa nevzdávať po prvotnom neúspechu. Všetko chce svoj čas a ten, kto vytrvá, dočká sa úspechu.

Prečo by ste túto školu odporúčali budúcim študentom?

Pre mňa bola stredná škola veľmi príjemným a pozitívnym obdobím s veľmi dobrými učiteľmi (profesormi), ktorí vedeli zaujímavo a dobre vysvetliť učivo, s kopou zážitkov a výletov. 🙂 Spoznala som ľudí, ktorí mi ostali až dodnes. A získala som vedomosti, ktoré vo svojej práci využívam denne. Osobne na svoju strednú školu nemôžem povedať nič zlé. Určite by som ju odporučila každému.

Viac rozhovorov nájdete v aktuálnom čísle mesačníka Bratislavský kraj