Aj Petržalka pomáha zvládnuť koronavírus

1595

Naša najväčšia mestská časť Bratislavy, sa snaží informovať svojich občanov o rizikách šírenia nového koronavírusu. Samospráva tiež iniciuje kampane orientované na pomoc najviac zraniteľným a ohrozeným skupinám obyvateľom.

Mestská časť pre seniorov a osamelých spoluobčanov zriadila špeciálnu linku 0947 487 498, ktorú môžu využiť v prípade potreby nákupu potravín, drogérie, liekov a pod.

S touto kampaňou súvisí aj ďalšia, ktorej motto znie „Dobrí susedia si pomáhajú“. „Žiadame v nej obyvateľov, aby venovali zvýšenú pozornosť osamelým starším ľuďom, ktorí bývajú v ich blízkosti, a informovali sa, či sú v poriadku alebo či niečo nepotrebujú,“ objasnil starosta Ján Hrčka.

Zároveň pripomenul, že mestská časť Petržalka zabezpečila ochranné rúška pre pracovníkov a klientov strediska sociálnych služieb. Intenzívne pracuje na získavaní a distribúcii ďalších ochranných rúšok a hľadá spoluprácu aj medzi spoluobčanmi, ktorí by vedeli pomôcť s ich výrobou.

Telefonické linky, dobrovoľnícka služba pre seniorov a osamelých, rovnako tak dobrovoľnícke šitie ochranných rúšok fungujú aj v iných mestských častiach Bratislavy, v Novom Meste, Dúbravke, Vrakuni, Devínskej Novej Vsi, Devíne či Lamači.