Ako sa zabaviť s deťmi doma?

1738

Ako sa hovorí všade dobre, doma najlepšie. Sme v situácií kedy sa náš domov, dom alebo byt stáva našim jediným útočiskom. Okrem menších prechádzok tu trávime pomaly 24 hodín zo dňa.

Prinášame vám zopár tipov ako zabaviť vás a vaše ratolesti.

Navarte si spolu. Deti veľmi radi pomáhajú v kuchyni a netreba im v tom brániť a práve naopak treba ich podporovať. Môžu miešať cestoviny, krájať suroviny, servírovať jedlo. Tým väčším môžete dať dokonca bojovú úlohu, aby pripravili celý obed, alebo večeru. Neporiadok, môžete upratať spoločne, alebo si zostaviť harmonogram na celý týždeň.

Spoločenské hry má snáď doma každý. Podľa veku dieťaťa, pre menších to môže byť pexeso, puzzle, mikádo, alebo úplnú klasiku človeče. Pre starších už niečo hravejšie ako Activity, Monopoly, šach alebo žolík.

Hľadajte poklad v byte či dome. Umiestnite očíslované indície, ktoré deti dovedú ku skutočnému pokladu. Výhrou môže byť napríklad sladkosť, ktorú máte doma.

Postavte si bunker z deky a plachty. Prestrite na stôl veľkú deku, plachtu, alebo prikrývku a zahrajte sa na pevnosť, do ktorej budú mať prístup iba vaše ratolesti. Rodičia budú môcť vstúpiť iba na tajné heslo.

Módna prehliadka pre dievčatá poteší nejednu malú princeznú. Otvorte skrine, vyberte bižutériu, topánky a prehliadka môže začať. Mamičky môžu požičať svoje lodičky.

Pomaľujte si oblečenie. Určite sa v šatníku vašich detí nájde kopa jednofarebných tričiek, alebo iného oblečenia. Zoberte ich a pomaľujte ich farbami na textil. Každý týždeň si môžete dať inú tému, čo sa bude kresliť.

Zahrajte si bábkové divadlo. Napríklad s plyšovými hračkami, alebo sa môžete zahrať na krúžok šikovných rúk a vyrobiť si vlastné. Deti môžu divadielko predviesť rodičom či súrodencom.

A na záver nesmie chýbať schovávačka. Tá rozhodne zabaví každého člena rodiny. Určite si zakázané miesta a odpočítanie a schovávačka môže začať.