Balíme a distribuujeme ďalšie rúška a ochranné pomôcky

1711

Aj dnes pokračujeme na župnom úrade v balení ochranných pomôcok, ktoré pridelili Štátne hmotné rezervy lekárom z Bratislavského kraja a v našej réžii ich rozvážame lekárom.

Naše kolegyne a kolegovia dnes balíčkujú rúška, rukavice, okuliare, obleky aj respirátory. Je to náročná práca a sme im vďační za to, že robia maximum, aby lekári, sestry a všetci zdravotníci dostali ochranné pomôcky čo najskôr. Po zabalení ich na vlastné náklady priebežne distribuujeme priamo ambulanciám v kraji.

V týchto dňoch spoločne rozdáme až 300 000 ks chirurgických rúšok, 100 000 ks nesterilných chirurgických rukavíc, 8000 ks respirátorov, 120 ks ochranných okuliarov a 600 kusov jednorazových ochranných oblekov, ktoré sú zo Štátnych hmotných rezerv. Pomôžu lekárom a zdravotným pracovníkom v 2 517 ambulanciách a 10 pohotovostných lekárňach.

„Župné“ bavlnené rúška sú už rozdané

Vo vlastnej réžii sme nakúpili a rozviezli 30 000 kvalitných bavlnených postriebrených rúšok, majú ich už všetci všeobecní lekári pre dospelých a aj pediatri a priebežne ich distribuujeme všetkým chýbajúcim špecializovaným ambulanciám.