Bezpečnosť na župných školách je dôležitá

1189

Dodržiavať protiepidemiologické a hygienické opatrenia, či nosiť rúška je to najmenšie čo môžeme všetci urobiť pre zabránenie šírenia koronavírusu.

Bratislavský samosprávny kraj sleduje vývoj situácie, rešpektuje nariadenia príslušných orgánov a stará sa o svoje inštitúcie, ktoré má v zriaďovateľskej pôsobnosti ako sú kultúrne zariadenia, zariadenia sociálnych služieb a stredné školy.

Aby sa žiaci, učitelia, zamestnanci škôl, ale aj rodičia cítili aspoň troška bezpečnejšie, nakúpila bratislavská župa pre svoje školy a školské zariadenia dezinfekčné prostriedky na ruky a na dezinfekciu priestorov. Tie im majú pomôcť zabezpečiť dodržanie všetkých protiepidemiologických opatrení, ktoré určilo ministerstvo školstva na základe odporúčaní odborníkov.

Išlo o dezinfekčnú virucídnu penu na ruky, bezdotykový dávkovač na dezinfekciu rúk, dezinfekčný prostriedok na báze peroxidu vodíka a striebra na povrchy v rozprašovačoch, všetko aj s náhradnými náplňami, ako aj dezinfekčný prostriedok určený na dezinfekciu priestorov, a to z vlastných zdrojov Bratislavského samosprávneho kraja v celkovej hodnote vyše 70 000 eur.