Bezplatná preprava vo vlakoch ZSSK dočasne zrušená pre žiakov a študentov

2088

Vláda Slovenskej republiky prijala na svojom zasadnutí rozhodnutie, na základe ktorého od 1.4.2020 až do odvolania ruší bezplatnú prepravu pre žiakov a študentov do 26 rokov, vrátane školopovinných detí od 6 do 16 rokov. Toto nariadenie bude platiť počas celého času, kedy budú zatvorené všetky typy škôl.

Naďalej však môžu využívať vlaky ZSSK, avšak budú vo vlakoch cestovať za zľavnené cestovné. Zároveň je až do odvolania pozastavené aj registrácia na bezplatnú prepravu pre deti, žiakov a študentov od 6 do 16 rokov, ako aj vybavovanie skupinových bezplatných prepráv pre všetkých, ktorí majú na tento typ prepravy nárok.

ZSSK zároveň žiada cestujúcich, aby na nákup cestovných dokladov využívali predovšetkým bezkontaktné predajné kanály. internetový obchod: https://predaj.zssk.sk/search lístok do mobilu pre bezplatných cestujúcich: https://www.zssk.sk/bezplatna-preprava SMS lístok: https://www.zssk.sk/zlavy-cestovne/sms-listok-na-vlak/ mobilná aplikácia Ideme vlakom: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.zssk.mobapp.android, https://apps.apple.com/sk/app/ideme-vlakom/id1465574367?l=sk

Národný dopravca zároveň upozorňuje, že je povinnosťou všetkých cestujúcich mať vo vlaku na tvári ochranné rúška, prípadne si ústa a nos prekryť šatkou či šálom. V prípade, že tak neurobíte, môžu vás vylúčiť z prepravy.

Zdroj: ZSSk