BID: Regionálne a mestské linky premávajú v piatok i pondelok ako cez prázdniny

504
Zdroj: BID
Zdroj: BID

V piatok 28. 10. a v pondelok 31. 10. budú premávať všetky linky mestskej hromadnej dopravy i regionálne linky podľa cestovných poriadkov platných pre školské prázdniny. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy Eva Vozárová. Zároveň upozornila na malé úpravy v cestovných poriadkov na linkách 520, 540, 565, 727 a 737, ktoré sa od piatka prejavia v prázdninovom grafikone.

„V uvedené dni bude premávať aj linka 130, ktorá jazdí ku Krematóriu. Posilnená bude nasadením vozidla s väčšou kapacitou. Pri regionálnych linkách budú premávať spoje bez poznámky a s poznámkou 11, nebudú premávať spoje s poznámkou 10,“ doplnila hovorkyňa.

Od piatka až do utorka 1. 11. nebude premávať linka 31. Nahradí ju linka 39, ktorá zabezpečuje spojenie s Martinským cintorínom a Cintorínom Slávičie údolie. „Premávať bude celodenne v zahustenom, desaťminútovom intervale. V uvedené dni budú spoje linky 80, ktoré majú konečnú zastávku Kapitulský dvor, predĺžené až na konečnú Cintorín Petržalka,“ uviedla Vozárová.

V noci zo soboty 29. 10. na nedeľu (30. 10.) budú počas zmeny času vypravené všetky odchody nočných spojov MHD v Bratislave aj podľa letného, ako aj podľa zimného času. Regionálne autobusy zmena času nezastihne, pretože prevádzka nočných spojov končí pred zmenou času a začína až po nej.

Na linkách 520, 540, 565, 727 a 737 dôjde od piatka k zmenám v cestovnom poriadku. Malé úpravy budú podľa Vozárovej spočívať v posune odchodov cez pracovné dni školských prázdnin počas prepravných špičiek. Všetky informácie nájdu cestujúci na webe idsbk.sk a rovnako aj na weboch dopravcov. Dopravný podnik Bratislava počas dušičkového obdobia avizoval v hlavnom meste posilnenie spojov vybraných liniek mestskej hromadnej dopravy. Nasadí aj vozidlá s väčšou kapacitou.

Zdroj: TASR