Boxeri z Malaciek idú do leta na medailovej vlne

587

Boxeri z tímu Alpha Boxing Club Malacky si v pretekoch pred letnými prázdninami počínali mimoriadne dobre. Priniesli totiž medaily z majstrovstiev SR aj zo silného medzinárodného turnaja v Maďarsku.

Majstrovstvá SR žiakov a mladších dorastencov v Holíči hostili 160 boxerov zo 43 klubov z celého Slovenska. Všetci traja reprezentanti Alpha Boxing Club získali medaily. V kategórii mladších žiakov do 44 kg vybojoval svoj tretí titul majstra SR Dominik Šíra. Mladší dorastenec Mário Galba (do 48 kg) po dvoch strieborných medailách z predchádzajúcich rokov konečne získal aj zlato, keď finále zvládol za 40 sekúnd.Daniel Mikušík vo váhe do 70 kg mladšieho dorastu prehral v semifinále, čo znamenalo bronzovú medailu.

Mário Galba nás reprezentoval na silne obsadenom medzinárodnom turnaji dorastentov v maďarskom Egeri. Vďaka bojovým výkonom sa dostal až do finále, kde získal striebornú medailu.

Sezónu prerušia letné prázdniny, no naša príprava sa zameria na ďalšie výzvy. Chlapci totiž dostali možnosť štartovať v reprezentačnom drese na turnaji Olympijských nádejí, kde prijalo pozvanie osem štátov.

Text a foto: ABC Malacky

Zdroj: Malacky.sk