Bratislava mapuje lokality s najviac priestupkami

592

Bezpečnosť v hlavnom meste si môžu Bratislavčania overiť na prehľadnej mape, ktorá ukazuje, na ktorej ulici najčastejšie porušujeme dopravné predpisy a kde a aké priestupky boli spáchané.

Aplikácia hlavného mesta zobrazuje počet priestupkov podľa ulíc, kde boli spáchané. Po kliknutí na vybranú ulicu sa zobrazí počet zaznamenaných priestupkov rozdelených na prehrešky v oblasti bezpečnosti dopravy či v iných oblastiach.

Návštevník webu si môže pozrieť počet priestupkov na konkrétnej ulici alebo si vyfiltrovať oblasti s najčastejšími zásahmi mestskej polície. Údaje sú spracované za január až september 2020. „Súčasná aplikácia odzrkadlí na mape napríklad aj to, kde najčastejšie zasahujú mestskí policajti. Vidieť, že majú čo robiť na celom území mesta,“ hovorí primátor Bratislavy Matúš Vallo.

V aplikácii zistíte, kde sme najmenej disciplinovaní

Najviac priestupkov, až 2 675, zaznamenali mestskí policajti na Páričkovej ulici v bratislavskom Ružinove, z toho drvivá väčšina sa týkala bezpečnosti cestnej premávky. Na druhom mieste je Námestie SNP s 1 298 priestupkami za prvých deväť mesiacov tohto roka, z nich 903 sa tiež týkalo dopravy.

Najviac zásahov Mestskej polície pri priestupkoch, ktoré sa netýkali dopravy, je zaznamenaných v centre mesta – okrem Námestia SNP (395) tiež na priľahlom Námestí Nežnej revolúcie (196) a na Kollárovom námestí (171). Ďalšie mapy so zaujímavými údajmi z mesta budú pribúdať aj v najbližších mesiacoch. 

Aktuálnu mapu bezpečnosti nájdete tu https://opendata.bratislava.sk/.

Zdroj: www.bratislava.sk