Bratislava pokračuje s opravou ciest v hlavnom meste

1595

Aj napriek koronavírusu ide život v hlavnom meste ďalej a v Bratislave sa využíva toto obdobie na zlepšenie našich ciest. Počas tohto týždňa sa pracuje na nasledovných opravách:

Od dnes 5.5. sa začali práce na pešej komunikácii Uzbecká – úsek od Korytnickej po Kazanskú. Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy a položení nového asfaltového krytu chodníkov. Opravovať sa budú aj poškodené živičné kryty, urobia sa bezbariérové úpravy a výškovo sa upravia a vymenia poškodené obrubníky. Predpokladané ukončenie prác je 31.05.2020

Aktuálne sa pripravuje oprava komunikácie Mamateyova v úseku od Gettingovej po Šustekovú ulicu, ktorá by sa mala začať o pár dní. Meniť sa bude asfaltový kryt, uličné vpusty a prídlažba.

O pár dní sa bude rovnako opravovať aj Biskupická ulica a Hraničiarska ulica, kde mesto prosí  vodičov, aby neparkovali svoje vozidlá v okolí opravy. Dopravné značenie bude vyznačené pred opravou.

Od štvrtku 30.4.2020 sa opravuje odtrhnuta krajnica na Petržalskej ulici v smere z Čunova do Rusoviec. Opravuje sa jeden jazdný pruh. Predpokladané ukončenie prác je 10.5.2020.

Okrem toho sa pripravuje oprava zastávky MHD Bosákova. Medzi hotové opravy pribudol opravený prepad na Farského ulici v MČ Petržalka na križovatke Farského – Bosáková.

Zdroj: FB