Bratislava zváži obmedzenie pohybu na Partizánskej lúke

2496

Hlavné mesto zváži obmedzenie pohybu verejnosti na Partizánskej lúke v bratislavskom lesoparku, ak bude jej návštevnosť narastať a ľudia sa tam nebudú vzhľadom na vzniknutú situáciu správať zodpovedne.

Primátor tak reaguje na masy ľudí na dunajskej hrádze či Železnej studničke v posledných dňoch, aj napriek riziku šírenia nového koronavírusu.

Plošný zákaz vychádzania na Slovensku zatiaľ neplatí, povinnosťou je však na verejnosti nosiť ochranné rúška na tvári, tvoriť minimálne skupiny, dodržiavať si odstup a ďalšie prijaté opatrenia na zamedzenie šírenia vírusu. Priebežne vyhodnocuje mesto dáta, kde sa ľudia zhromažďujú a posielajú mestskú políciu no polícia môže ľuďom iba dohovárať. Mesto pripravuje viac komunikačných opatrení, aby ľudia dodržiavali pravidlá. Ak to ľudia nebudú rešpektovať, v prípade Partizánskej lúky bude uvažovať mesto o obmedzení pohybu.

S prichádzajúcou jarou, je príjemné ísť do prírody, len sa treba správať zodpovedne k sebe i ostatným.

Obmedziť vstup a pohyb ľuďom po dunajskej hrádzi podľa Valla mesto nevie, keďže hrádza nie je majetok magistrátu. Nateraz chce aspoň posilniť komunikáciu v tomto smere, aby verejnosť dodržiavala opatrenia. Ak nie, vyzveme štát, aby hrádzu uzavrel.