Bratislavská župa odporúča školám po e-mailovej hrozbe v stredu dištančné vyučovanie

1970
Predseda_BSK_Juraj_Droba

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) odporúča školám vo svojej pôsobnosti zvážiť možnosť dištančného vyučovania počas stredy (6. 12.). Dôvodom je výhražný e-mail, ktorý dostali na daný deň tri z nich, z toho dve v Bratislave a jedna v Senci.

„Niektoré župné školy dnes (5.12.) dostali výhražný email. V žiadnom prípade nechceme situáciu podceniť a od rána sme v intenzívnom kontakte s ministrom vnútra a policajným prezidentom. Akokoľvek môže táto hrozba vyzerať amatérsky, bezpečnosť detí a zamestnancov našich škôl je na prvom mieste. Nie sme v situácii, kde by sme si mohli dovoliť ho podceniť,“ skonštatoval predseda BSK Juraj Droba

Hrozbu formou výhražnej e-mailovej správy dostalo Gymnázium Alberta Einsteina v bratislavskej Petržalke, Gymnázium Ivana Horvátha v bratislavskom Ružinove a Gymnázium Antona Bernoláka v Senci. Vedenie BSK je od rána v kontakte s vedením týchto stredných škôl, rovnako tak s ministerstvom vnútra i políciou. Napriek tomu, že hrozba sa týka „len“ troch spomínaných škôl, odporúča BSK jednodňové dištančné vyučovanie všetkým svojim stredným školám. 

Droba v tejto súvislosti zároveň upozornil na niektoré dezinformácie a poplašné správy, ktoré sa objavili v niektorých médiách. Takéto ich konanie považuje za „nešťastné a smutné“. Vyzval ich, aby informovali pravdivo. Dementoval tvrdenia, že na škole na Einstenovej ulici sa malo strieľať.

„Napoddávajme sa tým, ktorí šíria strach a teror. Život musí ísť ďalej a nesmieme sa prispôsobovať hrozbám,“ vyzval na záver Juraj Droba.