Bratislavská župa predĺžila termín nominácie osobností kraja do 15. septembra

1294

Marta Sládečková, Mikuláš Huba, Mária Kráľovičová, dvojčatá Ján a Jozef Čapkovičovci, Matej Beňuš, Jana Dukátová, Emília Vášáryová, Juraj Kukura, Ján Filc či Peter & Pavol Hochschornerovci – to je len výber z vyše stovky laureátov Ocenení Samuela Zocha. Príležitosť pridať k nim ďalšie výnimočné osobnosti z Bratislavského kraja je otvorená ešte dva týždne. Bratislavská župa predĺžila termín nominácií do 15. septembra 2019.

„Návrhy na ocenenia môže podávať obyvateľ Bratislavského kraja, občianske združenie či iná organizácia so sídlom v Bratislavskom kraji. Princíp je jednoduchý. Treba vyplniť prihlasovací formulár na webe https://bratislavskykraj.sk/ocenenia-bsk/ a nezabudnúť pripojiť aj súhlas nominovaného a jeho stručný životopis alebo ekvivalentný záznam aktivít a úspechov v prípade nominovanej organizácie. Už teraz som zvedavý na ďalšie zaujímavé osobnosti, ktoré oceníme počas slávnostného galavečera v kategóriách Výročná cena Samuela Zocha, Čestné občianstvo BSK a Pamätný list predsedu BSK,“ upresnil predseda BSK Juraj Droba.

Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja môžu byť udelené osobám a organizáciám, ktoré prispeli k spoločenskému a ekonomickému rozvoju Bratislavského kraja a jeho dobrej reprezentácii doma či v zahraničí. Navrhnúť kandidáta na udelenie ocenenia môžete do ešte do 15. septembra 2019.

Výročná cena Samuela Zocha, ktorá je najvyšším ocenením Bratislavského samosprávneho kraja, je udeľovaná fyzickým alebo právnickým osobám, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o spoločenský a ekonomický rozvoj Bratislavského samosprávneho kraja a života jeho občanov, obohatili ľudské poznanie, dosiahli vynikajúce výsledky v niektorej z ľudskej činnosti, svojou prácou a postojmi prispeli k jeho reprezentácii doma i v zahraničí. Vo výnimočných prípadoch môže byť cena udelená aj zahraničným občanom.

Bližšie informácie nájdete na https://bratislavskykraj.sk/ocenenia-samuela-zocha/

Čestné občianstvo udeľuje Bratislavský samosprávny kraj osobám, ktoré sa okrem iného zaslúžili o rozvíjanie priateľstva medzi národmi a regiónmi. Od minulého roku pribudla nová kategória a to Historická osobnosť regiónu. Ide o osobnosti, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj nášho regiónu, zvýšenie kvality života jeho občanov alebo ho úspešne reprezentujú. Ako prvému ju župa in memoriam udelila slovenskému hudobnému skladateľovi, pedagógovi a hudobnému teoretikovi Eugenovi Suchoňovi.