Bratislavské bábkové divadlo ponúka pomoc učiteľom

795

Školy od nás dostávajú na výber nové online záznamy a unikátny formát diskusií cez Zoom úplne zadarmo.

V Bratislavskom bábkovom divadle naďalej nachádzame spôsoby, ako byť aj počas sprísnených podmienok blízko k našim divákom. Najnovšie nadväzujeme na obľúbené organizované predstavenia pre školy a škôlky a prenášame ich do online prostredia.

Učitelia materských, základných a stredných škôl tak dostávajú možnosť obohatiť výučbu divadelným predstavením, ktoré je možné sledovať počas dištančnej výučby z domu alebo spoločne či oddelene z triedy.

Školy si môžu hromadne zakúpiť lístky na predstavenie Deduško v réžii slovinského tvorcu Matiju Solceho, Chronoškriatkovia v réžii Jakuba Maksymova, Popolvár od tvorcov z divadla Buchty a loutky alebo Neviditeľní v réžii Márie Danadovej a Moniky Kováčovej z nezávislého zoskupenia Odivo.

Ďalej sú dostupné Príbehy stien v réžii Kataríny Aulitisovej, inscenácia Iný v réžii poľskej autorskej dvojice Lena Frankiewicz a Tomasz Maśląkowski a Rozprávky o Malej tučnej víle v réžii Kataríny Aulitisovej. Predstavenia sú vhodné pre rôzne vekové kategórie a cena za žiaka je 2 eurá.

Unikátnou je možnosť online diskusie s hercami predstavenia, ktoré si trieda práve pozrela. Tí sa so žiakmi spoja cez Zoom priamo z divadelnej scény a v rámci vyučovacej hodiny im priblížia pozadie vzniku inscenácie a zodpovedajú otázky o povolaní umelca a bábkoherca. Tieto diskusie sú úplne zadarmo a sú vyjadrením našej podpory práce učiteľov počas pandémie.

Pre bližšie informácie o zakúpení lístkov na predstavenie alebo zorganizovaní diskusie s bábkohercami nám napíšte na e-mailovú adresu skoly@babkovedivadlo.sk.

Zdroj: Bratislavské bábkové divadlo