Bratislavské bábkové divadlo sa lúči s Kráľom online derniérou

611

Autorské scénické dielo Andreja Kalinku pre dospelých a mládež budete môcť vidieť už iba v nedeľu a vo štvrtok.

To, že repertoár Bratislavského bábkového divadla je vhodný i pre mládež a dospelého diváka, už štyri roky potvrdzovala aj inscenácia Kráľ v réžii Andreja Kalinku. Toto autorské scénické dielo túto nedeľu ukončí svoje pôsobenie na repertoári divadla a vďaka online vysielaniu môžu byť pri tom všetci diváci bez obmedzení.

Kráľ je mŕtvy, čo však zomrelo spolu s ním? A kto ho zabil? Scénické dielo Kráľ skúma pozíciu človeka a spoločnosti, ktorá poprela svoju minulosť. Spolu s ňou zároveň svoju identitu, hodnoty a oporné body. Tušíme, že nám niečo chýba, no nevieme čo.

Svojou formou sa Kráľ ocitá na pomedzí umeleckých druhov. Je výtvarnou inštaláciou, hudobným koncertom a pohybovo-performatívnym divadlom s textovými vstupmi. Výsledkom je organický celok podnecujúci diváka odhaľovať nové a nové významy.

Bratislavské bábkové divadlo pozýva divákov poslednýkrát si vychutnať tento sugestívny divadelný zážitok. Kráľa si od jeho premiéry v roku 2017 pozrelo vyše sedemsto divákov počas trinástich repríz, ktoré sa všetky odohrali v bratislavskej Moyzesovej sieni. Derniéra sa uskutoční v nedeľu 9. mája o 10.30 a vo štvrtok 13. mája o 18.00.

Predstavenie je vhodné pre divákov od 15 rokov, dĺžka predstavenia je 90 minút. Lístky si možno zakúpiť na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/.

Vznik inscenácie Kráľ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: Bratislavské bábkové divadlo