Bratislavské Hanusove dni sa budú venovať téme koreňov slovenskej identity

708

Po jarnej online verzii Bratislavských Hanusových dní sa podujatie venujúce sa vzťahu kresťanskej a sekulárnej kultúry uskutoční na prelome septembra a októbra (25. 9. – 2. 10.) v podmienkach limitovaného počtu návštevníkov v Divadle Malá scéna STU v Bratislave. Témou 9. ročníka BHD bude otázka Odkiaľ prichádzame.

„BHD chce prispieť k pátraniu po koreňoch slovenskej identity z viacerých dôvodov. Potrebujeme poznať našu minulosť, aby sme vedeli lepšie čeliť aktuálnym výzvam. Cieľom BHD je tiež ukázať na rôznych postavách z minulosti, že sa na Slovensku máme kým inšpirovať,“ uviedol predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa a dramaturg festivalu, Juraj Šúst.

Súčasťou podujatia bude aj prednáška o velikánovi 20. storočia Jánovi Pavlovi II. za účasti bývalej poľskej premiérky Hanny Suchockej. Zo spoločenských tém prinesie BHD aj tému nastávajúcich amerických volieb. Predmetom prednášky spojenou s diskusiou bude osoba súčasného amerického prezidenta, ale aj občianske hnutie Black Lives Matters či kultúrna vojna.

Zdroj: TASR