Bratislavské mestské dni 2021: Historické vozidlá a zábavný program

983

Dopravný podnik Bratislava počas posledného júnového víkendu 26.6. – 27.6. pripravil mnoho atrakcií. Centrom programu a východziou zastávkou bude vynovené Americké námestie.

V sobotu bude pripravený pútavý celodenný program, plný rozhovorov so zamestnancami dopravného podniku, ktorí porozprávajú o svojich profesiách. Deti sa môžu tešiť na súťaže o rôzne darčeky. Počas dňa vystúpi aj obľúbený kúzelník Talostan a príde špeciálny hosť. Program doplní galéria fotografií zo života DPB.

Záujemcovia o prácu v dopravnom podniku, ktorí sa chcú stať budúcimi vodičmi prostriedkov MHD, môžu priamo v stane DPB využiť prítomnosť zamestnancov personálneho oddelenia. Okrem toho budú počas oboch dní všetky informačné panely zobrazovať informácie o premávke historických vozidiel. Jazdu MHD zase spríjemnia zdieľané emócie, vtipné hlášky a postrehy od vodičov DPB, umiestnené na prednej časti vozidiel (medzi prvými a druhými dverami).

Historické vozidlá

Oba dni si dopravní nadšenci budú môcť opäť vychutnať zážitkovú jazdu po mestskom okruhu, sprevádzanú výkladom sprievodcu. Pri tejto príležitosti vypravíme historické električky, autobusy a aj trolejbusy.

  • Historické električky budú premávať každých 15 minút po okružnej trase: Americké nám. – Špitálska – Nám. SNP – Kapucínska – tunel – Most SNP – Jesenského – Špitálska – Vazovova – Americké nám. Voziť sa budete môcť historickou drevenou súpravou DPMB #38 za ktorú podnik pripojí vlečný vozeň SGP #135 a kĺbovou električkou Tatra K2 #317. V sobotu sa k nim naviac pridá aj historická električka BMEŽ #18 z roku 1937, ktorá sa objaví v prevádzke po náročnej štvorročnej oprave.
  • Historické trolejbusy Škoda Sanos, Škoda 9 Tr a Škoda 14 Tr budú premávať po trase linky 207: Červený most – Patrónka – Hrad – Palisády – Hodžovo nám. – Americké nám. – Záhradnícka – Zimný Štadión.
  • Historické autobusy TAMBUS, Škoda 706 RTO a Karosa ŠM11 budú premávať každých 20 min. na linke 29 po trase Malá scéna – Šafárikovo nám. – Most SNP – Riviéra – Hrad Devín.

V nedeľu bude okrem historických vozidiel premávať aj Cabrio bus, ktorý pravidelne počas letných prázdnin, nasadzujeme na linku 43 z Patrónky na Železnú studničku, každú nedeľu ako posilový spoj v prípade priaznivého počasia. Počas víkendu odporúčame nechať auto doma a využívať posilnené linky hromadnej dopravy. Aktuálne informácie o podujatí môžete sledovať na Facebook-u Dopravného podniku Bratislava.

Zdroj: TS DPB