Bratislavský majáles je späť. Na Tyršovom nábreží môžete po dvoch rokoch navštíviť mestský festival

1737

13. ročník mestského otvoreného festivalu na dunajskom nábreží v Bratislave s voľným vstupom. Dva dni plné koncertov a ďalších sprievodných podujatí, vrátane jedinečného hudobného happeningu na podporu Ukrajine. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

„Veľmi sa teším z toho, že po dvoch pandemických rokoch naše mesto mesto znovu ožíva. Že ulice sa zapĺňajú ľuďmi, že sa konečne môžeme stretávať, baviť a pritom aj pomôcť dobrej veci,“ približuje primátor mesta Bratislava Matúš Vallo.

Jarnú kultúrno-spoločenskú sezónu už tradične odštartovali Bratislavské mestské dni, tento víkend sa k nim pridal Susedský trh na Panenskej či Otvorené ateliéry v Cvernovke a najbližší víkend na Bratislavčanov čaká aj obľúbený Bratislavský majáles. Po pandemickej prestávke sa opäť vracia a stane sa tradičným otváračom open air sezóny na Tyršovom nábreží.

Program

Piatok
16:00 JIMMY PÉ
17:00 MEOWLAU X VAL
18:00 VEC & TÓNO S. / ULTRAZVUK
19:30 PARA
21:00 HEX

Sobota
15:15 THE CURLY SIMON
16:25 SATÉNOVÉ RUKY
17:40 MEDIAL BANANA
19:15 BILLY BARMAN
20:40 POLEMIC
21:40 SÓLISTI SÚBORU TARASA ŠEVČENKA

Čaká na vás aj niekoľko desiatok street food stánkov s dobrotami od výmyslu sveta. Grilované kuriatka alebo tacos, indická kuchyňa alebo kebab, podpecníky alebo bratislavské rožky.

Viac info nájdete v udalosti Bratislavský majáles 2022.

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu