Bratislavský samosprávny kraj uskutočnil prvý EKO webinár pre zamestnancov župných škôl

1069

Z iniciatívy podpredsedníčky Bratislavského samosprávneho kraja Eleny Pätoprstej a s podporou  predsedu BSK Juraja Drobu sa v utorok 30. marca 2021 uskutočnil prvý ,,EKO“ webinár určený pre záujemcov z radov zamestnancov župných škôl. Odbornú časť webinára zabezpečili partneri DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie a BROZ – Bratislavské regionálne ochranárske združenie.

Hlavnými témami boli ,,Motýlie lúky v školských areáloch“ a ,,Praktické inšpirácie na učenie v exteriéri s využitím medzipredmetových vzťahov v čase pandémie“. Webinár poskytol mnoho zaujímavých informácií, napríklad ako učenie vonku prirodzene prehlbuje medzipredmetové vzťahy, ako zakladať lúku a aké sú vhodné semienka na výsadbu lúky v školských areáloch a veľa ďalších.

Bratislavský samosprávny kraj dlhodobo podporuje ekologické aktivity a preto plánuje aj v budúcnosti pokračovať v organizovaní podobných stretnutí na aktuálne ekotémy. Medzi účastníkmi boli riaditelia škôl, učitelia koordinátori pre ekologickú výchovu, ale aj vychovávatelia a správcovia budov a školských areálov. Účastníci ocenili možnosť získať veľa vzájomných skúseností a inšpirácií.

Odborné prezentácie si môžete stiahnuť priamo tu: