Bratislavský samosprávny kraj začal s očkovaním proti COVID-19. Prvé vakcíny dostalo vyše tisíc obyvateľov kraja

8002

Očkovanie rozbehla cez víkend aj bratislavská župa. Pilotná fáza sa uskutočnila v priestoroch Polikliniky v Karlovej Vsi. Prvé dávky vakcíny od firmy AstraZeneca dostali prioritne učitelia a zamestnanci kritickej infraštruktúry. 

„Očkovanie je v súčasnej pandemickej situácii jedným z najlepších riešení ochrany zdravia ľudí. Čím väčší počet obyvateľov sa zaočkuje, tým skôr sa budeme môcť vrátiť k bežnému spôsobu života,“ apeloval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Podľa prieskumu BSK sa chcú dať zaočkovať až tri štvrtiny obyvateľov kraja.

Zaočkovalo sa 1069 obyvateľov kraja. Prihlasovať sa dalo cez systém NCZI, ktoré poslalo konečný zoznam prihlásených záujemcov. Za hodinu pracovníci vakcinačného centra v Poliklinike Karlova Ves zvládli priemerne 80 ľudí.

“Víkend hodnotím pozitívne. Organizačne všetko prebehlo bez komplikácií. Systém tak ako sme ho nastavili fungoval. Celý priebeh dvoch očkovacích dní nám pomáhalo zabezpečiť 10 lekárov a pomocný personál. Žiadna dávka vakcín, ktoré sme mali k dispozícii, sa nevyplytvala,” priblížil Tomáš Szalay, lekár BSK a riaditeľ odboru zdravotníctva BSK.

Očkovanie na Poliklinike v Karlovej Vsi bude prebiehať aj najbližší víkend. Na základe výsledkov pilotného projektu následne začne Bratislavský samosprávny kraj pripravovať spustenie veľkokapacitného očkovacieho centra.