Bratislavský Silvester na Hviezdoslavovom námestí

4546
Príďte privítať Nový rok 2023

Príďte zažiť spoločnú rozlúčku so starým rokom 2022 a privítať nový rok 2023 na krásne Hviezdoslavovo námestie. Príďte si spoločne zakričať: 10, 9, 8, 7…… 2023 !!!

Posledné sekundy končiaceho sa roka odpočítame na už legendárnom svetelnom odpočítavadle, v pozadí sa bude črtať scenéria historickej budovy SND a v popredí budú naše objatia s blízkymi, úsmevy, novoročné vinše či božteky a magickú atmosféru prelomu rokov dotvorí aj Straussov valčík pod šírym nebom. Krása!

Čo nás v túto magickú noc čaká?

Stánky s občerstvením, atmosféru bude dotvárať DJ, poslednými minútami starého roka nás bude sprevádzať moderátor Ján Gordulič, o 23:45 sa môžete tešiť aj na koncoročný príhovor primátora a potom spoločné odpočítavanie so svetelným odpočítavadlom!

Program v podobe stánkov a DJ sa začne postupne od 21:00 a budete si ho môcť užiť až do 1:30. Navyše pre tých, ktorí sa rozhodnú pre večernú novoročnú prechádzku mestom, tu ostane nápis BRATISLAVA s letopočtom 2023 rozsvietený aj na Nový rok, takže môže poslúžiť na rýdzo bratislavské novoročné pozdravy.

Organizátormi podujatia sú Hl.m.SR Bratislava, MČ Bratislava Staré mesto, BKIS a partnerom Bratislavského Silvestra je OLO a.s. a o bezpečnosť sa postarajú Policajný zbor SR a Mestská polícia.

Aby sme si Silvestra na Hviezdoslavovom námestí mohli bezpečne užiť, čaká nás od 23:15 – 1:00 dopravná uzávera a odstávka električky v úseku Jesenského ul. – Nám Ľ Štúra.

Polnočný ohňostroj tento rok mesto Bratislava neorganizuje, avšak Úrad vlády SR pripravuje ohňostroj odpaľovaný z Bratislavského hradu, keďže v noci zo Silvestra na Nový rok si budeme pripomínať 30 rokov samostatnej Slovenskej republiky.

Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava