Buďme k sebe solidárni, pomáhajme si navzájom

1393

Občianske združenie Vagus je v plnom nasadení aj počas momentálnej situácie so šírením koronavírusu. Sociálne pracovníčky a pracovníci pomáhajú zvládnuť tieto dni desiatkam ľudí bez domova a patrí im obrovský obdiv a rešpekt. V týchto dňoch ukazujú svoju odvahu a profesionalitu.

„Toto sú chvíle, kedy by mal podľa mňa každý zamakať, z úcty k profesii a klientom. My, zdravoťáci, záchranári, policajti, vojaci, hasiči… každý človek, ktorého práca už aj tak je smerovaná k pomoci iným. A čo tie úbohe predavačky? Zásobovanie? Všetci títo ľudia sú tam a robia, čo vedia. Viem, čo hovoril prof. Krčméry, keď nám odovzdávali diplomy. Pokiaľ ma organizácia adekvátne ochráni, vídim to ako svoju povinnosť. Bojím sa, to je samozrejmé. Žijem so svokrovcami, čo majú 80+. No tam vonku sú ľudia, o ktorých život a zdravie sa nemá kto báť. Tak ten človek budem ja. Kým nikoho neohrozím, budem tu pre každého, samozrejme, v rámci svojich obmedzených možností.“ napísali na sociálnej sieti.

V tejto situácií je to však nesmierne náročné a robia všetko preto, aby mohli aj naďalej pokračovať vo svojej práci v čo najväčšom rozsahu, pretože práve ľudia bez domova potrebujú pomoc viac, ako kedykoľvek predtým. Práve títo ľudia patria k najohrozenejšej skupine – vysoký vek, slabá imunita, zlý zdravotný stav a žiadna možnosť ochrany.

Snažia sa využiť všetky dostupné prostriedky, aby kritickú situáciu zvládli. Majú zásoby a zdroje na najbližšie obdobie, no nestačí to. Preto, ak viete čo i len trochu pomôcť či už vo forme zabezpečenia rúšok, dodávky dezinfekcie a vitamínov alebo finančne navštívte ich webovú stránku ohľadom bližších informácií https://vagus.darujme.sk/3497/?fbclid=IwAR2MulywXM-kDoxlB-5bw2wMC_gH5idj8t7ROs2kMr7xL9DLhWXFdMtH66I.

Zdroj: FB