Búracie práce na bývalej reštaurácii Snežienka sú v plnom prúde. Lanovka premáva bez obmedzení

1047

Torzo bývalej výletnej reštaurácie Snežienka na Železnej studničke bude už o pár dní minulosťou. V týchto dňoch sú tu v plnom prúde búracie práce. Ukončené by mali byť do konca budúceho týždňa. Na mieste bývalej Snežienky by v budúcnosti mala vyrásť jej „nástupkyňa“, mestská časť už vyhlásila a začiatkom minulého roka vyhodnotila ideovú urbanisticko-architektonickú súťaž na jej novú podobu.

„Ruch na Snežienke nijako neovplyvňuje fungovanie našej sedačkovej lanovky ani bezpečnosť jej premávky. Dočasná prestávka ju čaká až po ukončení búracích prác, kedy je pripravená rekonštrukcia nástupných a výstupných mostíkov dolnej stanice lanovky,“ približuje mestská časť Nové Mesto na sociálnej sieti.

Ideová urbanisticko-architektonická súťaž na novú podobu bývalej výletnej reštaurácie Snežienka na Železnej studničke, vrátane návrhu na revitalizáciu jej zázemia, pozná svojho víťaza. Súťažná porota zložená zo zástupcov mestskej časti a Slovenskej komory architektov, s významnou pomocou konzultantov z Mestských lesov a Metropolitného inštitútu Bratislavy, vybrala za víťazný návrh architektov Martina Smereka, Petra Kuklicu a Juraja Hubinského. Viac informácií nájdete TU.

Zdroj: Nové Mesto