Časť Krížnej ulice prešla revitalizáciou

395

Hoci Krížnu ulicu v Bratislave čaká o niekoľko rokov v rámci modernizácie električkovej radiály komplexná rekonštrukcia, časť z nej prešla nedávno revitalizáciou. Hlavné mesto tak urobilo v súvislosti so zavedením Bratislavského parkovacieho asistenta, kde platí mestská parkovacia politika. V Starom Meste platí regulácia parkovania pre zónu Hlavná stanica – Blumentál.

„Keď sme v rámci zavádzania systému PAAS zmenili parkovanie zo šikmého na pozdĺžne, získali sme nielen priestor pre peších, ale tiež priestor na okamžité zlepšenie,“ konštatuje bratislavský magistrát na sociálnej sieti. Úsek od Májkovej po Vazovovu ulicu vymenil pôvodný asfaltový povrch bez zelene za dlažbu z kamennej žuly. Pribudlo desať bratislavských lavičiek, štyri odpadkové koše, 12 cyklostojanov a dočasne aj 12 kvetináčov.

„Po komplexnej rekonštrukcii, ktorej súčasťou bude aj zložitejšia prekládka inžinierskych sietí, ktoré teraz výsadbe bránia, stromy posadíme priamo do zeme,“ prisľúbil magistrát. Revitalizáciou prešiel aj ostrovček na križovatke Vazovova – Krížna. Namaľované sú tiež stĺpy verejného osvetlenia, ktoré budú pri plánovanej rekonštrukcii osadené na kraje ulíc. Počas budúceho roka je zároveň naplánovaná komplexná výmena svietidiel, ktorej súčasťou bude aj obnova tých na Krížnej.

Zdroj: TASR; Foto: Bratislava-hlavné mesto SR