CC Centrum na Jiráskovej v Petržalke sa chváli novým exteriérom

609

CC Centrum na Jiráskovej v Petržalke je pravidelným svedkom mnohých radostných udalostí. Od vítania malých Petržalčanov, cez uzatváranie manželstiev a slávnostné zasadnutia miestneho zastupiteľstva, až po rôzne krúžky a tancovačky. Kultúrne i duchovné vyžitie si v petržalskom spoločenskom centre nájde naozaj každý.

„Veľká návštevnosť nás mimoriadne teší, no vyžaduje si aj dôstojné podmienky. O takých sa už v prípade exteriéru aj vzhľadom na vek a poveternostné podmienky zariadenia hovoriť ešte donedávna nedalo. Zničený vonkajší terén bol dlhodobo hanbou najväčšieho sídliska a viacerí Petržalčania nad ním už dávno zlomili pomyselnú palicu,“ približuje mestská časť Petržalka na sociálnej sieti.

Mestskej časti sa ešte v tomto roku podarilo dokončiť zdanlivo nemožné, keď v rekordne krátkom čase kompletne prerobili asfaltovú plochu o rozlohe 1050 m2. „Dôkazom, že všetko sa dá, keď sa chce, je napríklad aj to, že búracie práce zničeného terénu trvali iba tri dni a následné zhotoviteľské práce ďalšie tri. Celý projekt aj s dokončovacími prácami vyšiel petržalskú samosprávu na takmer 85-tisíc EUR. Azda najznámejšie spoločenské priestory, tak konečne dostali podobu, akú si naozaj zaslúžia. A všetci Petržalčania či návštevníci sa na oplátku dočkali dôstojného miesta vhodného nielen na krásne fotografie do rodinného albumu,“ dodáva.

Zdroj: Petržalka