Chýba vám nádoba alebo vrecká na kuchynský bioodpad?

597

Pri triedení kuchynského bioodpadu sa počas teplých letných dní stretávame s nepríjemnými javmi – zápach, výskyt hmyzu, vytekaniu odpadu z nádob. Aby sme týmto situáciám predchádzali je potrebné dodržiavať princípy správneho triedenia tohto druhu odpadu.

Od minulého roka sa do zberu kuchynského bioodpadu zapojilo už 140 000 bratislavských domácností. Pre komfortný zber rozdalo OLO (Ovoz a livkidácia odpadu) nádoby a kompostovateľné vrecká. V období od marca do novembra sa posilnili zvozy na dvakrát do týždňa. Zberné nádoby sa umývajú. 

Ak ešte nemáte zbernú nádobu alebo sa vám minuli vrecká na triedený kuchynský bioodpad, môžete si ich bezplatne vyzdvihnúť v zákazníckom centre OLO na Ivanskej ceste 22.

Ak sa už zapojili, no minuli sa vám kompostovateľné vrecká, po ďalšie dve bezplatné rolky si môžete prísť prevziať na jedno z týchto miest:

  • Trhovisko Miletičova, 8:00 – 14:00, každú júlovú sobotu            
  • Trhovisko Žilinská, 8:00 – 14:00, každú augustovú sobotu
  • Centrála OLO, Ivanská cesta 22, 7:00 – 16:00, každý pracovný deň

Praktické tipy:

Pri triedení kuchynských zvyškov je dôležité používať len kompostovateľné vrecká a riadne ich zauzľovať. Aby vrecko nepretieklo, kompóty, polievky či vodu z melóna treba najskôr scediť. Skvelým materiálom na zníženie vlhkosti vo vrecku sú napríklad použité vreckovky. Ďalšie tipy nájdete vo videu.

Vedeli ste, že do zberu kuchynského bioodpadu patrí aj odpad z mnohých letných pochúťok? Hádzať sem môžete napr. drevené paličky z nanukov, kôstky z čerešní či šupy z melóna alebo hrášku.

Zdroj: Ruzinov.sk