COVID-19: Ako fungujú autoškoly, emisné či technické kontroly, taxíky či nákladná doprava?

1535

Autoškoly

V aktuálnej situácii môže prebiehať výučba teórie dištančnou formou. Pre podmienky praktického výcviku je potrebné kontaktovať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva. Plánované skúšky už má na starosti Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

Taxislužby

Fungovanie Taxi sa aktuálnymi zmenami nezmenilo. Vodič musí mať vhodným spôsobom prekryté horné dýchacie cesty (rúško, respirátor bez výdychového ventilu, šál, šatka), cestujúcim odporúčame sedieť na zadných sedadlách. Rovnako odporúčame zabezpečiť vhodné oddelenie priestorov vodiča od priestoru pre pasažiera a vykonávať dezinfekciu priestorov pre zákazníkov po každej jazde.

Technická / Emisná kontrola

Naďalej platí predĺžená lehota o 3 mesiace počas mimoriadnej situácie. Síce máte viac času, no dôrazne odporúčame vybaviť technickú aj emisnú kontrolu čo najskôr.

Nákladná doprava

Funguje bez obmedzení. Na rozdiel od bežnej autoškoly sa však školenia pre držiteľov kvalifikačnej karty vodiča nemôžu konať dištančnou formou.

V prípade podmienok týkajúcich sa výučby teoretickej a praktickej časti výcviku je potrebné kontaktovať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva. Počas zákazu vychádzania je potrebné v prvom rade treba myslieť na bezpečnosť a rešpektovať nariadenia, ktoré boli prijaté uznesením Vlády SR.

Zdroj: Ministerstvo dopravy