Turistický cyklovlak Záhoráčik opäť spája Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím. Svoju už v poradí tretiu sezónu odštartoval cez víkend za účasti zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja, Železničnej spoločnosti Slovensko, starostov záhorských obcí ako aj priaznivcov tohto cykloturistického vlaku. Zviesť sa ním bude možné do 13. októbra 2019. 

 

„Voziť bude turistov každú sobotu, nedeľu a počas sviatkov až do polovice októbra. Využívať ho môžu nielen turisti a cykloturisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré sa môžu vybrať na výlet na Záhorie a spoznať prostredie a zaujímavosti nášho kraja od Záhorskej vsi až po Plavecké Podhradie, to sú dve konečné stanice. Premávať bude trikrát za deň. Jednosmerný príplatok za bicykel je 1,50 eura, celodenný vyjde na 2,50 eura. Na trati platia cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy, okrem poplatkov za prevoz bicyklov, ako aj zľavová turistická karta Bratislava CARD City & Region,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

 

Záhoráčik každoročne zvyšuje návštevnosť regiónu Záhorie, pretože prepája rôzne turistické ciele.  Ako Záhorská Ves, pri ktorej sa nachádza kompa do rakúskej obce Angern, medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 13, Abeland – gazdovská dedinka pri Lozorne, rozhľadňa na Vápennej alebo Plavecký hrad na konci trasy vlaku. Pri otvorení novej sezóny bolo možné nazrieť aj do Plaveckej jaskyne, ktorú začiatkom 19. storočia sprístupnili verejnosti miestni zemepáni Pálffyovci ako celkom prvú jaskyňu na Slovensku. 

Úspešný projekt Záhoráčik spustil Bratislavský samosprávny kraj v roku 2017 v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Cestovný poriadok Záhoráčika

Záhorská Ves – Zohor – Plavecké Podhradie

stanica

Os 2381

Os 2319

Os 2325

Os 2383

Záhorská Ves

08:20

12:20

16:14

19:50

Vysoká pri Morave

08:31

12:31

16:25

20:01

Lábske jazero zast.

x 08:34

x 12:34

x 16:28

x 20:04

Zohor (príchod | odchod)

08:40 | 08:50

12:40 | 12:50

16:34 | 16:50

20:10 | 20:23

Lozorno

x 08:57

x 12:57

x 16:57

Z

Jablonové

x 09:04

x 13:04

x 17:04

Z

Pernek pri Zohore

x 09:10

x 13:10

x 17:10

Z

Kuchyňa

09:16

13:16

17:16

Z

Rohožník

09:25

13:25

17:25

Z

Sološnica

x 09:31

x 13:31

x 17:31

Z

Plavecké Podhradie

09:35

13:35

17:35

Z

Bratislava hl. st.

20:45

Spoje jazdia počas víkendov a dní pracovného pokoja v období 27. 04. – 13. 10. 2019. V pracovných dňoch platí celoročný grafikon.

Plavecké Podhradie – Zohor – Záhorská Ves

stanica

Os 2306

Os 2334

Os 2380

Os 2382

Plavecké Podhradie

10:23

14:23

18:23

Sološnica

x 10:26

x 14:26

x 18:26

Rohožník

10:35

14:35

18:35

Kuchyňa

10:42

14:42

18:42

Pernek pri Zohore

x 10:47

x 14:47

x 18:47

Jablonové

x 10:54

x 14:54

x 18:54

Lozorno

x 11:00

x 15:00

x 19:00

Zohor (príchod | odchod)

| 06:45

11:07 | 11:18

15:07 | 15:18

19:07 | 19:18

Lábske jazero zast.

x 06:50

x 11:23

x 15:23

x 19:23

Vysoká pri Morave

06:55

11:28

15:28

19:28

Záhorská Ves

07:05

11:38

15:38

19:38

Spoje jazdia počas víkendov a dní pracovného pokoja v období 27. 04. – 13. 10. 2019. V pracovných dňoch platí celoročný grafikon.