V Novom Meste pribudne nový park

1294

V Novom Meste pribudne nový zelený park na Račianskej ulici. Informuje o tom starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý na sociálnej sieti.

„Roky ho nosím v hlave. Jeden veľký sen. Krásny zelený park na Filiálke. Zmeniť zanedbané miesto na oázu pokoja a relaxu. Klopal som na magistrát, stretával sa s primátormi, písal žiadosti až sa nakoniec podarilo a tento pozemok sme získali.“ približuje starosta mestskej časti Rudolf Kusý.  

No a v týchto dňoch sa tento park stáva skutočnosťou.

„Aj vďaka dodržanému sľubu investora obytného komplexu na Račianskej ulici. V spolupráci s ním pretvárame priestor, ktorý roky trpel odpadom, betónom a burinou, na viacúčelový park. Na miesto, kde sa bude dať oddýchnuť, zahrať, schovať pred horúčavou. Veľmi sa teším, že sa práce už rozbehli. Máme za sebou dôležité terénne úpravy, vysadené nové stromy, plot.“ Dodáva.

Čo všetko v parku nájdete?

  • Na mieste, kde bol betón, budú stromy, lavičky, detské ihrisko či ohradený výbeh pre psy.
  • Ihrisko ponúkne veľké množstvo herných prvkov pre deti, ako napríklad kolotoč či pieskovisko.
  • Mestská časť myslela obzvlášť aj na deti so zdravotným znevýhodnením, viaceré hracie prvky budú prispôsobené práve im.
  • Chýbať nebude ani domček, trampolína, pingpongové stoly, pitná fontánka, napájadlá pre psy.

Na mape Nového Mesta tak pribudne ďalšie zelené miesto. Priateľské miesto pre rodiny s deťmi, seniorov, psičkárov, či zdravotne znevýhodnených. Miesto pre všetkých.

Zdroj: Rudolf Kusý