Ďalšia základná škola v Petržalke má moderný bežecký ovál. Využívať ho môže aj verejnosť

659

Ide už o štvrtý zrekonštruovaný bežecký ovál v areáli škôl v správe mestskej časti Bratislava-Petržalka po Základnej škole Tupolevova, Základnej škole Nobelovo námestie a Základnej škole Dudova. Celkové náklady na projekt sa vyšplhali na viac ako 220-tisíc eur. Dlhodobým cieľom najväčšieho slovenského sídliska je aj postupná obnova jedenástich školských areálov, ktoré majú slúžiť na športové vyžitie nielen žiakov, ale aj verejnosti.

Platí to aj pre areál Základnej školy na Lachovej ulici v Petržalke, v ktorom už vlani v rámci prvej fázy revitalizácie vzniklo úplne nové multifunkčné ihrisko s moderným polyuretánovým povrchom za viac ako 95-tisíc eur. Ihrisko slúži na viaceré druhy športu – futbal, streetball, tenis aj volejbal. V rámci projektu bolo dodané aj doplnkové  príslušenstvo, napríklad puzdrá a držiaky na volejbalové siete aj tenis, dve futbalové bránky a dva basketbalové koše. V druhej fáze projektu nedávno mestská časť ukončila stavebné práce súvisiace s rekonštrukciou existujúcej bežeckej dráhy na moderný bežecký ovál. Dráha s tartanovým povrchom má dĺžku 200 metrov a pozostáva zo štyroch bežeckých dráh. Okrem nich je k dispozícii aj doskočisko do piesku.

„V Petržalke je veľký záujem o beh, ale aj o atletické krúžky a súťaže v behu pre deti a mládež, preto považujeme podporu tohto projektu za osobitne prínosnú pre žiakov, obyvateľov aj návštevníkov mestskej časti,“ tvrdí Miloš Holán z referátu investičných činností miestneho úradu a dodáva, že pôvodný ovál s antukou bol v zanedbanom technickom stave a z dôvodu náročnej údržby zarástol burinou.

Celkové náklady na vybudovanie bežeckého oválu sa vyšplhali na vyše 222-tisíc eur. Projekt finančne podporilo aj Hlavné mesto SR Bratislava sumou 85-tisíc eur. Zvyšné financie pokryla mestská časť zo svojho rozpočtu.

Bežecký ovál je už v plnej prevádzke, petržalská samospráva ho však plánuje oficiálne otvoriť podujatím za účasti známych športovcov. O slávnostnom otvorení bude obyvateľov čoskoro informovať.

Zdroj: Petržalka