Deň detí na nádvorí Starej radnice v Bratislave

1387
Minulý rok na nádvorí Starej radnice čítal Juraj Bača a spoločnosť mu robil seriálový Rex.
Minulý rok na nádvorí Starej radnice čítal Juraj Bača a spoločnosť mu robil seriálový Rex.

POP akadémia pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pozýva už túto nedeľu 13. júna osláviť „Deň detí trochu inak“ na nádvorie Starej radnice v Bratislave.

Počuli ste už o POP akadémii? Ich poslaním je v prvom rade tvoriť programy pre všetky deti bez rozdielu, ktoré sú však vhodne prispôsobené aj pre deti s rôznymi špeciálnymi potrebami. Ide o rôzne športové, kultúrne a environmentálne programy pre deti ako v školskom prostredí tak aj mimo školského prostredia, kde akadémia kladie dôraz na vrátenie rodičov deťom a deti do náručia ich rodičov spoločným programom pre nich.

Prečítať z knižky prišli na nádvorie radnice aj Táňa Pauhofová či Ľuboš Kostelný.

Keďže sa špecializuje na zmiešané kolektívy detí bez diagnóz a s deťmi s rôznymi diagnózami, vytvára tak vhodné prostredie, v ktorom deti nerozlišujú inakosť svojich rovesníkov. Ich snahou je dosiahnuť inklúzie naopak a naozaj sa im to počas programov pre deti aj darí. Programy pôvodne tvorené pre deti s rôznymi špeciálnymi potrebami a ich rodičov, musia byť tak dobré, aby mali o ne záujem aj všetky deti a ich rodičia.

Predchádzajúce dva roky sa im podarilo vytvoriť na Medzinárodný deň detí nezabudnuteľný benefičný program pre deti, počas ktorého čítajú rôzne osobnosti od pána Dobšinského povesti či rozprávky. 

Čítať povesti z historických kníh Prostonárodných slovenských povestí, budú vzácni hostia. Tento rok pozvanie prijali Marián Labuda a Olaf, Anka Okapcová a Kuko, Mária Bartalošová s manželom a Lujza Garajová Schrameková s deťmi.

„Deti sa stretnú sa s kráľovnou a kráľom rytierskych princezien a malých rytierov, uvidíte naše prvé korunovačné klenoty ako je koruna pre POP, zažijete bublinový dážď, stretnete princeznú z rozprávky Soľ nad zlato s jej večne sypajúcou sa (ne)soľou a ďalšie princezné, rytierov v zbroji, čaká vás rôzny bohatý sprievodný program a rôzne osobnosti vám prečítajú povesti z historických kníh Prostonárodné slovenské povesti od pána Dobšinského,“ približuje akadémia.

Pre ďalšie informácie navštívte stránky POP akadémie www.popakademia.sk. Ak máte záujem podporiť ich prácu klikajte TU.

Zo zbierky rozprávok od pána Dobšinkého prečítala pred dvomi rokmi aj Heňa Mičkovičová.
Zo zbierky rozprávok od pána Dobšinkého prečítala pred dvomi rokmi aj Heňa Mičkovičová.

Program je vystavený:
1. účelovo každú hodinu podobne aby si deti zvykli a každú hodinu si deti užili vnímaním programu a nie boli vyrušované okolitými rušivými elementmi, inak napísané aby ozaj tie povesti aj počúvali, nie len počuli,
2. je krátky (každú hodinu jedna povesť) lebo všetky deti vydržia iba “chvíľu” počúvať a potom sa chcú hlavne fotiť s osobnosťami, kráľovskou rodinou a rozprávkovými bytosťami a naháňať bubliny,
3. bez hlučnej hudby, lebo sú deti, ktoré hluk naozaj bolí v uškách,
4. jednoducho ale predsa vždy kúsok inak, lebo prekvapenia máme radi úplne všetci, nech máme hocikoľko rokov,
5. v priestoroch menšieho nádvoria z dôvodu pocitu bezpečného kontrolovateľného priestoru, ktorý ocenia ako deti tak aj maminy a aj ÚVZ SR.