Dažďa sa nebojíme! Pozývame vás na Deň detí v Ekocentre Čunovo

1854

Oslavy Dňa detí v Ekocentre Čunovo budú za každého počasia! Ak bude pršať, využijeme krásny priestor zrekonštruovaného čunovského kaštieľa. A keď výjde slnko, vybehneme do záhrady, kde sme pripravili parkové hry. Program bude veselý a pestrý a veľmi sa na vás tešíme!

Leto v župnom Ekocentre Čunovo bude plné zábavy. Prvým špeciálnym podujatím bude Medzinárodný deň detí, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 1. júna 2024. Organizátor, Bratislavský samosprávny kraj, pripravil pestrý program zameraný na spoznávanie prírody a ekológiu. 

„Jednou z úloh Ekocentra Čunovo je aj eko-vzdelávanie detí. K ich sviatku sme preto pripravili veselé a ekologicky zamerané aktivity a hry. Srdečne vás pozývam na prvé zo série letných podujatí – Deň detí v Ekocentre Čunovo. Sobotné popoludnie strávime v krásne zrekonštruovanej záhrade a každý z návštevníkov si môže prezrieť aj interaktívnu expozíciu v národnej kultúrnej pamiatke, kaštieli, ktorý sme taktiež zrekonštruovali,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba. 

Deň detí v Ekocentre Čunovo odštartuje v sobotu 1. 6. 2024 o 13:00 hodine a deti zabaví Bratislavské bábkové divadlo, cukrová show VataTata, parkové hry – napríklad petanque, bedminton a skákanie cez gumu. Odfotiť sa bude možné so živými sovičkami a kreativita sa zase bude cibriť na mnohých workshopoch a tvorivých dielňach. Ponuka v gastrozóne bude letná a svieža a v závere podujatia zahrá bratislavské Konzervatórium.

Program sa bude odohrávať v krásnej záhrade, kde bratislavská župa obnovila zeleň, vysadila stromy, kroviny, vybudovala biotopové jazierko, altánok či informačné panely. V interiéri nájdete veľmi zaujímavé, interaktívne a hravé expozície, ktoré bližšie predstavia Dunajské luhy. Všetci návštevníci môžu komentovanú prehliadku absolvovať zdarma.

14:00 a 16:00             Bratislavské bábkové divadlo
16:45                         Bratislavské Konzervatórium

14:00 – 17:00             Živé vtáctvo – sovy
13:00 – 17:00             VataTata – cukrová show
13:00 – 17:00             Eko-výtvarný workshop
13:00 – 17:00             Eko-tvorivé dielne s Daphne – Inštitútom aplikovanej ekológie
13:00 – 17:00             Eko-tvorivé dielne s župnými zariadeniami sociálnych služieb
13:00 – 17:00             Parkové hry (petanque, bedminton, skákanie cez gumu a ďalšie)

Deti si otestujú svoje vedomosti v Kolese šťastia, naučíme ich separovať odpad, vyrobia si kreatívne vejáre a (do tanca) im bude hrať DJ Lajko. Všetci návštevníci si môžu prezrieť interaktívnu expozíciu v kaštieli.

  • slané aj sladké špeciality v štýle street food,
  • ovocie,
  • nealko nápoje,
  • prosecco/ pivo,
  • nanuky,
  • popcorn.

Počas podujatia Deň detí v Ekocentre Čunovo platí špeciálne vstupné: 12,- EUR 4-ČLENNÁ RODINA | 8,- EUR DIEŤA + RODIČ | 3,- EUR DIEŤA 0-6 | 6,- EUR DIEŤA 7+ A DOSPELÍ | 3,- EUR ŤZP A SENIORI 65+

ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE:

  • k dispozícii bude pitná voda od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a. s.,
  • na mieste budú toalety,
  • uprednostnite, prosím, ekologickú dopravu – príďte na bajku alebo autobusom,
  • psíkov, prosím, nechajte doma, keďže budeme v uzavrenom parku.

Ekocentrum otvára bránu do prírody, prepája odborné a praktické aktivity v oblasti ochrany prírody a environmentálnej výchovy. Zameriavať sa bude aj na osvetu detí a mládeže. Zázemie poskytne organizáciám na ochranu prírody a podporí aj cezhraničný turizmus a ekoturizmus. Veríme, že sa zrekonštruovaný kaštieľ spolu so záhradou stanú centrom života aj príjemnou oddychovou zónou.

Počas leta vás budeme priebežne pozývať na tematické víkendy pre rodiny s deťmi, seniorov aj širokú verejnosť. Okrem týchto podujatí bude Ekocentrum vo vybraných dňoch a časoch otvorené na prehliadky expozície v kaštieli aj relax v záhrade.

Veľmi sa na vás tešíme! 💚

Ekocentrum Čunovo vzniklo vďaka cezhraničnej spolupráci s rakúskymi a maďarskými partnermi v rámci projektov Ecoregion SKAT a SKHU.