Deň knihy na Pankúchovej. Žiaci ukázali svoju kreativitu, tvorivosť aj fantáziu

707

Žiaci Spojenej školy Pankúchova sú už zvyknutí, že v ich školskej knižnici je rušno, živo a netradične. Tentokrát predstavila knižnica knižky, ktoré napísali, ilustrovali a prezentovali samotní žiaci medzinárodného programu PYP1-5. Ich úlohou bolo počas jedného mesiaca pracovať na knižke podľa vlastného výberu. Niektorí písali beletriu a boli aj takí, čo pripravili literatúru faktu. Niektorí vytvorili 3D verzie príbehov, iní leporelo alebo maľovanú knižku. Žiaci ukázali svoju kreativitu, tvorivosť aj fantáziu. Treba oceniť úsilie, s akým knihu pripravovali. Úloha bola nepovinná, žiaci pracovali vo svojom voľnom čase. Ukázali vysokú dávku zodpovednosti a sú veľkou inšpiráciou pre tých, ktorí sa do projektu rozhodli zapojiť až v nasledujúcom ročníku.

Všetky diela boli vystavené v knižnici. Následne prichádzali žiaci čítať, pozerať a hodnotiť súťažné knižky. Anonymne dali hlas jednej knižke, ktorá ich najviac oslovila.

Počasie dovolilo vyhlásiť víťazov a odovzdať im ceny na školskom ihrisku. Takáto akcia je prínosná nielen pre samotných autorov, ale aj pre ich spolužiakov, pre ktorých sú veľkou inšpiráciou.

Kategória žiaci PYP1 + PYP2
1. Miriam Komáromi
2. Marek Jurko
3. Dávid Hanic
3. Adrian Luttmerding

Kategória žiaci PYP3 + PYP4
1. Lex Kadlic
2. Kiara Bedenská (ilustrácie)+ Laura Kotúľová (text)
3. Eliška Čimová

Kategóia žiaci PYP5
1. Lea Janečková
2. Eliška Šalgovičová
3. Bianka Jarabková

učiteľská cena: Sydney Polakovič
cena knihovníčky: Lea Hazuchová