Divadlo bez domova pozýva na divadelné predstavenie Flashback

1075
Herci Divadla bez domova.
Herci Divadla bez domova.

Divadlo bez domova vás srdečne pozýva na divadelné predstavenie „Flashback“, ktoré uvedie v stredu 26. mája 2021 o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave.

Po 8 mesiacoch streamovania môže divadlo diváčky a divákov privítať opäť v divadle. Predstavenie Flashback bude iné, ako bolo to posledné „naživo“ aj ako to posledné streamované.

Vzhľadom na aktuálne platné opatrenia súvisiace s pandémiou Covid-19 je kapacita obmedzená, počas celého podujatia je potrebné mať prekryté ústa a nos respirátorom a je nevyhnutné vopred si bezplatne rezervovať miesto vyplnením krátkeho formulára na linku TU.

Flashback – záblesk minulosti, spomienka, retrospektíva, duševný záblesk subjektívneho zážitku, spontánna živá spomienka na stav intoxikácie drogou alebo na traumatický zážitok, vsuvka v texte.

Hra Flashback retrospektívne prináša na javisko umelecký proces, ktorý prebiehal počas desiatich rokov divadelnej tvorby divadla. Úspechy, hľadania, problémy a úskalia, odvrátenú stranu mesiaca, život v zákulisí nášho divadla. V hre divadlo použilo niektoré časti scén zo svojich starších divadelných hier, ktoré zasadili do nového kontextu. Texty v tejto hre si herci a herečky vytvorili úplne sami.

Predstavenie divadlo uvádza v rámci projektu “PM 2021”, ktorý podporil Darcovský program Philip Morris v Nadácii Pontis.

Vstup na predstavenia je zdarma, po ich skončení môžu diváci a diváčky podporiť divadlo dobrovoľným výstupným. Ak sa vám predstavenie bude páčiť aj takto nadiaľku, tentokrát môžete podporiť činnosť divadla prostredníctvom účtu (IBAN): SK7211000000002621793196, do poznámky uveďte FLASHBACK.

Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania. 

Viac informácií o divadle, programe, projektoch a ďalších aktivitách nájdete na webovej stránke www.divadlobezdomova.sk a na Facebooku www.facebook.com/Divadlo-bez-domova-137534959635165. Facebooková udalosť k predstaveniu: https://www.facebook.com/events/363157338557868.

Réžia a dramaturgia: Uršuľa Kovalyk, Patrik Krebs
Pohybová spolupráca: Tomáš Kubiš
Scéna a kostýmy: Uršuľa Kovalyk, Patrik Krebs
Hudba: Oskar Rózsa
Hrajú: herci a herečky Divadla bez domova

Kamera: Terézia Matkuliaková

Zdroj: TS Divadlo bez domova