Divadlo bez domova pozýva na divadelné predstavenie KUCA PACA

647
Zdroj: Divadlo bez domova/predstavenie SNY
Zdroj: Divadlo bez domova/predstavenie SNY

Divadlo bez domova srdečne pozýva na divadelné predstavenie KUCA PACA, ktoré uvedie v stredu 19. októbra o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Vstup na predstavenie je zdarma.

Hravá herecká koláž KUCA PACA, v ktorej je veľa hádaniek a ešte viac odpovedí, vznikla ako výsledok intenzívneho divadelného workshopu s hercami a herečkami Divadla bez domova. Herci počas tohto obdobia prešli ostrou skúškou odvahy, trpezlivosti, fyzickej kondície a nevyhli sa ani možnosti otvoriť sa novým zdrojom tvorivosti. I keď to bol proces tvrdý a nekompromisný, fakt, že všetci so zaťatými zubami vydržali tvoriť až do cieľovej rovinky, slúži každému a každej z nich ku cti.

Herci a herečky svojou tvorivou prácou prispeli k vzniku jedinečného autorského predstavenia, ktoré vychádza z ich osobných skúseností a túžob. Predstavenie bolo pôvodne naskúšané štyrmi hercami a jednou herečkou, ale postupne sa rozrástlo na všetkých členov a členky hereckého súboru.

Vstup na predstavenia je zdarma, po ich skončení môžu diváci a diváčky podporiť divadlo dobrovoľným výstupným. Ak sa vám predstavenie bude páčiť, môžete činnosť divadla podporiť aj prostredníctvom účtu SK7211000000002621793196, do poznámky uveďte KUCA PACA.

Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania. 

Zdroj: ts