Aj v septembri vás Račanská lokálka odvezie za vínom

9160
Lokálka vám zastaví uprostred viníc, pri najlepších lokálnych vinároch.
Lokálka vám zastaví uprostred viníc, pri najlepších lokálnych vinároch.

Nasadnite na pohodlný vláčik a užite si krásu vinohradov a chuť skvelých račianskych vín. Na každej zastávke vás čaká degustácia od iného miestneho vinára.

Letné piatky od 16:00 môžete pred Nemeckým kultúrnym domom v Rači nastúpiť na Račanskú lokálku. Až do 22:00 vás bude voziť zelenými vinicami aj uličkami starej Rače a na každej zastávke vás bude čakať degustácia. Cieľom projektu je pôžitok z vína, jazdy, spoznanie tajomstva pestovania viniča a robenia vín a najmä, budovanie vzťahu s lokálnymi vinármi – aby sme si kupovali víno priamo od producentov a príjemné večery trávili v ich pivniciach a viniciach. Lokálka vás bude celé leto voziť po Račanskom vinohradníckom chodníku a čaká vás 4 – 6 zastávok – budú sa obmieňať a každá jazda tak bude jedinečná.

Čaká vás niekoľko degustácií, u každého vinára strávite asi hodinu. Môžete porovnávať rovnaké odrody, rastúce len pár metrov od seba a budete prekvapení, ako sa líšia. Nevynechajte ani slávnu frankovku, ktorú podľa legendy zbožňovala aj samotná Mária Terézia.

V cene lístka 16,90 eur dostanete kapsičku s pohárom, degustačné kupóny, orientačnú mapu a výklad sprievodcu, ktorý vám bude nápomocný nielen praktickými radami, ale aj zaujímavými informáciami počas jazdy. Na Račanskú lokálku môžete nasadnúť vždy v piatok pred Nemeckým kultúrnym domom na ulici Barónka 3 o 16:00, 17:00 a 18:00. Čím skôr na vlak nastúpite, tým viac vinárov stihnete. Novinkou tejto sezóny je predĺženie jazdenia až do 22.00. Cestovný lístok, v ktorého cene je aj degustácia, si môžete kúpiť TU.

Podporme vinárov a udržme tradíciu „račanského“ vinohradníctva a vinárstva

Na zachovanie kultúrneho, historického a prírodného dedičstva v Rači je mimoriadne dôležité, aby boli vinári stále ochotní vyrábať vína z hrozna dopestovaného v lokálnych viniciach a aby aj miestni obyvatelia vnímali ich činnosť ako prospešnú pre udržanie rázu krajiny a zdravého životného prostredia. Podporiť ich môžete napríklad tým, že budete kupovať ich výborné vína. A spoznáte (a ochutnáte) ich vďaka Račanskej lokálke!