Celé leto vás bude vinicami voziť Račanská lokálka

919
Lokálka vám zastaví uprostred viníc, pri najlepších lokálnych vinároch.
Lokálka vám zastaví uprostred viníc, pri najlepších lokálnych vinároch.

Nasadnite na pohodlný vláčik a užite si krásu vinohradov a chuť skvelých račianskych vín. Na každej zastávke vás čaká degustácia od iného miestneho vinára.

Túžite zavítať do Rače, hlavného mesta vína, a lepšie spoznať genius loci bratislavského malokarpatského podhoria priamo na Račanskom vinohradníckom chodníku? S Račanskou lokálkou – špeciálnou linkou Prešporáčika – sa až tak veľa nenachodíte, o to viac však stihnete vidieť, zažiť a ochutnať vo viniciach či pivniciach miestnych vinárov, v závislosti od počasia. Nastúpiť môžete vždy v piatok o 16:00, 17:00 a 18:00 pred Nemeckým kultúrnym domom na ulici Barónka 3 a na jeden zaplatený voucher sa môžete voziť až do 21:00.

Čaká vás niekoľko príjemných miest, kde si vychutnáte račianske víno.

Čaká vás niekoľko degustácií, u každého vinára strávite asi hodinu. Môžete porovnávať rovnaké odrody, rastúce len pár metrov od seba a budete prekvapení, ako sa líšia! Nevynechajte ani slávnu frankovku, ktorú podľa legendy zbožňovala aj samotná Mária Terézia.

Zakúpením voucheru za cenu 14,90 eur získavate 14 kupónov na degustáciu vína u miestnych vinárov v hodnote 7€, praktickú kapsičku na krk s gravírovaným pohárom a tiež informačnú brožúru s mapou pre ľahkú orientáciu. Cestovný lístok, v ktorého cene je aj degustácia, si môžete kúpiť TU.

Podporme našich vinárov

Na zachovanie kultúrneho, historického a prírodného dedičstva v Rači je mimoriadne dôležité, aby boli vinári stále ochotní vyrábať vína z hrozna dopestovaného v lokálnych viniciach a aby aj miestni obyvatelia vnímali ich činnosť ako prospešnú pre udržanie rázu krajiny a zdravého životného prostredia. Podporiť ich môžete napríklad tým, že budete kupovať ich výborné vína. A spoznáte (a ochutnáte) ich vďaka Račanskej lokálke!

Pán Brychta, ktorý vám naleje fantastickú frankovku.