Dnes večer sa na vyhliadkovej veži UFO rozsvieti nápis: Zostaň silné Slovensko

1573

Myšlienka nasvietenia a svetelnej projekcie veží je v zahraničí pomerne rozšírená. K podpore ľudí v súčasnej epidemiologickej situácii sa týmto spôsobom pridala napríklad aj Eiffelova veža v Paríži. S bratislavským UFOm ju spája členstvo vo federácii World Federation of Great Towers. Táto federácia zlučuje najvýznamnejšie veže sveta. 

Vyhliadková veža UFO ako jedna z dominánt Bratislavy, bude dnes vo večerných hodinách v čase od 20:00 do 24:00 na pilieroch vysvietená odkazom Zostaň silné, Slovensko! 

„Pripájame sa takto k podpore zdravotníkov, hasičov, policajtov a všetkých, ktorí v prvej línii boja s koronavírusom riskujú svoje životy na celom Slovensku. Myšlienkami sme však aj s tými, ktorí rovnako ako my, v cestovnom ruchu, gastronómii alebo v inom odvetví zatvorili svoje prevádzky a nemôžu vykonávať svoju prácu. Odkazom Zostaň silné, Slovensko! chceme zdôrazniť aké nesmierne dôležité sú v súčasnosti  súdržnosť a dodržiavanie pravidiel, vďaka ktorým je možné túto situáciu prekonať,“ vysvetlila Dušana Pľuchtová, marketingová manažérka spomínanej vyhliadkovej veže.