Dopravný podnik chce zlepšiť cestujúcim náladu. Pribudli citáty a vybrané zastávky budú ohlasovať známe osobnosti

971

Niektoré názvy zastávok budú od 20. júla ohlasovať známe osobnosti. Na vozidlách MHD zase pribudli úsmevné citáty a bonmoty od vodičov Dopravného podniku Bratislava.

Už viac ako rok je svet skúšaný pandémiou a zo všetkých strán sa na ľudí hrnú nie príliš pozitívne informácie. Dopravný podnik Bratislava chce preto dopomôcť k lepšej nálade napríklad netradičným hlásením zastávok. Cestujúcim sa bude počas nadchádzajúcich mesiacov prihovárať tridsať zvučných mien – speváci, herci, moderátori ale aj športovci, komici, lekári a zamestnanci DPB.

Svoje hlasy prepožičali zastávkam, ku ktorým majú profesijne, citovo, lokalitou alebo ich názvom blízko.

Prvá osobnosť, ktorá ešte minulý rok nahovorila hlásenie zastávky „Hodžovo námestie“ (pri Prezidentskom paláci), je prezidentka Zuzana Čaputová.

Pohľad na obrazovku smartfónu môžu cestujúci na zastávkach zase vymeniť za pohľad na svet vôkol. Jazdu MHD totiž spríjemňujú zdieľané emócie, vtipné hlášky a postrehy od našich vodičov, umiestnené na prednej časti tridsiatich štyroch vozidiel, s ktorými sa verejnosť už stretáva v premávke.

„Aj nudná cesta do práce sa môže stať podnetnou. Verím, že nielen hláseniami, ale aj vtipnými poznámkami od našich vodičov vylepšíme deň nejednému cestujúcemu,“ dodal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s..

Zdroj: TS