Dopravný podnik zavádza od pondelka mimoriadny prevádzkový režim električiek a trolejbusov

11770

Dopravný podnik Bratislava od pondelka 20. 4. zavádza mimoriadny prevádzkový režim električiek a trolejbusov. Ide o dočasné úsporné opatrenie. Reaguje tak na pokles počtu cestujúcich v mestskej hromadnej doprave. Nepríde k žiadnej strate spojení, iba k miernemu predĺženiu čakania na spoje.

Špeciálny režim ‚pracovný deň (COVID-19)‘ sa dotkne predĺženia intervalov električkových a trolejbusových liniek. Tieto však budú kompenzované opätovným obnovením premávky posilovej linky 7 v hodinách rannej i poobednej špičky a udržaním intervalu liniek 33 a 211. Na linke 201 bude v rannej špičke každý druhý spoj premávať iba v úseku Hlavná stanica – Hraničná, cestujúci by preto mali venovať zvýšenú pozornosť označeniu cieľa trolejbusov.

Cestujúci bratislavskou MHD budú o zmenách na dotknutých linkách informovaní na každej zastávke zvýrazneným oranžovým stĺpcom v cestovných poriadkoch, ktorý bude platiť počas pracovných dní. Počas víkendov a sviatkov zostávajú v platnosti súčasné intervaly a rozsah dopravy.

V súvislosti s obnovením prevádzky v automobilovom závode Volkswagen Slovakia sa zároveň od pondelka obnovuje premávka liniek 25, 26 a 92 v plnom rozsahu.

Zmeny MHD v Novom Meste
Predlžujú sa intervaly električkových a trolejbusových liniek, vracia sa však späť električka č. 7.
Električka č. 7 bude premávať v rannej špičke z Rače cez ŽST Vinohrady na Hlavnú stanicu a v poobednej špičke od ŽST Vinohrady na Hlavnú stanicu v intervale 7-8 minút.
Na trolejbusovej linke č. 201 bude v rannej špičke každý druhý spoj premávať iba v úseku Hlavná stanica – Hraničná, cestujúci by preto mali venovať zvýšenú pozornosť označeniu cieľa trolejbusov.
Linka č. 33 bude v pracovných dňoch premávať podľa doterajšieho prázdninového cestovného poriadku.
Linka č. 211 bude v rannej aj poobednej špičke premávať v intervale 15 minút.
Ostatné električkové a trolejbusové linky budú v pracovných dňoch premávať ako cez voľné dni.
Viac informácií nájdete na stránke: https://www.banm.sk/zmeny-v-mhd-od-20-aprila-sa-predlzuju-…/

Zdroj: FB