Dvaja hospitalizovaní klienti z domova sociálnych služieb v Pezinku zomreli

3339

Jeden z nich bol pozitívne testovaný na koronavírus. V druhom prípade prítomnosť, resp. neprítomnosť koronavírusu potvrdí až pitva.

U ďalšieho klienta, ktorý zomrel začiatkom mesiaca, bol tiež dodatočne potvrdený koronavírus. Spolu ide teda o tri úmrtia zo zariadenia v Pezinku v tomto mesiaci, z toho dvaja zomreli na koronavírus. Bratislavský župan Juraj Droba vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.

V domove sociálnych služieb v Pezinku boli už otestovaní všetci klienti aj personál okrem jednej zamestnankyne, ktorá je na PN. Z celkového počtu 62 zamestnancov bolo pozitívne testovaných doteraz deväť. Personál s pozitívnym výsledkom má nariadenú domácu izoláciu. Z celkového počtu 93 klientov bolo 55 pozitívnych, 32 negatívnych a šiesti ešte čakajú na výsledky. Hospitalizovaných bolo 17 klientov, z toho jedna pacientka je na umelej pľúcnej ventilácii.

Aj napriek tomu, že to nie je kompetencia župy, budeme v najbližších dňoch na svoje náklady testovať všetkých klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb spadajúcich do zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kraja,“ uviedol dnes na tlačovej konferencii župan Juraj Droba.

Do domova sociálnych služieb už tento týždeň nastúpi krízový manažér, ktorý bude mať na starosti riadenie v tejto náročnej situácii. Vážim si a oceňujem rozhodnutie našej kolegyne, ktorá nastupuje do vysoko rizikového a infekčného prostredia,“ dodal Juraj Droba.

V strede župan BSK – Juraj Droba