Fándlyáda: Oslnivý kultúrny zážitok v Modre na Európskej kultúrnej ceste sv. Cyrila a Metoda

791

V rámci slávnej Európskej kultúrnej cesty sv. Cyrila a Metoda, ktorá spája kultúrne poklady a historické dedičstvo Slovanskej oblasti, sa Modra pripravuje na ďalší ohromujúci kultúrny zážitok – Fándlyádu. Toto podujatie je súčasťou série Slovania, ktorá má za cieľ zviditeľniť a osláviť kultúru, dedičstvo a historický význam tejto trasy.

Kde a Kedy: Fándlyáda sa uskutoční v Modre v sobotu 7. októbra poobede v Múzeu Ľ. Štúra.

Toto podujatie slúži nielen na zábavu, ale aj na vzdelávanie a šírenie povedomia o kultúrnom a historickom dedičstve, ktoré spája krajinu strednej Európy.

Čo môžeme očakávať na Fándlyáde:

  1. Kultúrne Predstavenia: Fándlyáda prinesie bohatý program kultúrnych predstavení, kde budú mať návštevníci možnosť ochutnať hudbu, tanec a iné umelecké prejavy, ktoré tvoria krvotok Slovanskej kultúry.
  2. Historické Ukážky: Návštevníci budú mať príležitosť zúčastniť sa histórie. Ukážky historických obliekaní a rekvizít nám pomôžu lepšie pochopiť, ako žili a čo tvorilo každodenný život našich predkov.
  3. Workshopy a Aktivity: Tí, ktorí sa chcú aktívne zapojiť, sa môžu zúčastniť rôznych diel a aktivít, kde sa dozvedia viac o starých remeslách a tradičných metódach.
  4. Gastronomické Požitky: Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na gastronomický aspekt. Návštevníci budú mať možnosť ochutnať tradičné jedlá a nápoje z regiónu.

Slovania vo Svätom Jure: Vzrušujúca Ukážka Minulosti Aby sme si lepšie predstavili, čo nás čaká na Fándlyáde, organizátori nám poslali video vizitku z podujatia „Slovania vo Svätom Jure“, ktoré sa konalo 9. septembra. Toto podujatie bolo plné radosti, kultúrnych prejavov a dobových ukážok. Taktiež to bolo skvelým spôsobom, ako začať cestu po Európskej kultúrnej ceste sv. Cyrila a Metoda.

Na Fándlyáde sa môžeme tešiť na ešte viac dobrodružstva, zábavy a vzdelávania. Takže si označte dátum v kalendári a príďte sa pridať k tejto úžasnej oslave kultúry a dedičstva!